Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Кодола обіцяє підтримати законопроект про національну безпеку

7 лютого 2018 року народний депутат України Олександр Кодола пообіцяв підтримати законопроект про національну безпеку (відео:11:20). Зазначимо, під час візиту міністра оборони України Степана Полторака до США партнери зосередили увагу на тому, що українські депутати повинні нарешті прийняти закон про національну безпеку. Є рішення РНБО, наразі нардепи очікують появи проекту закону в залі.
Не виконано
Сказано 7 лютого 2018 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=5kaZYBbfzyE&feature=youtu.be
  • http://www.unn.com.ua/uk/news/1713872-deputati-sche-ne-bachili-zakonoproekt-pro-natsbezpeku-parlamentar
  • https://112.ua/politika/rada-prinyala-zakon-o-nacbezopasnosti-ukrainy-450657.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=19180
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_dep?vid=2&kod=167

Результат

У червні Верховна Рада ухвалила проект закону "Про національну безпеку України" №8068, який вводить цивільний контроль сектору безпеки і оборони. Цивільні високопоставлені особи (президент, парламент, уряд та інші), а також громадськість мають право контролювати сферу оборони, зокрема, на що спрямовуються гроші. Виняток – тільки проекти з грифом "державна таємниця". Згідно з документом, витрати на оборонний сектор становлять не менше 5% від запланованого обсягу ВВП, причому як мінімум 3% - на фінансування сил оборони. Передбачається, що сектор безпеки і оборони –система органів державної влади, яка в тому числі включає держоргани спеціального призначення з правоохоронними функціями.

Депутат був відсутній у пленарному залі ВРУ під час голосування за вказаний законопроект за наявності ранкової реєстрації, тому обіцянку вважаємо невиконаною.