Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Гройсман зобов'язаний запровадити механізми комерціалізації результатів наукових робіт і трансферу технологій

14 квітня 2016 року Верховна Рада України призначила прем’єр-міністром України Володимира Гройсмана. Програма діяльності Кабміну зобов'язує Володимира Гройсмана забезпечити ефективний захист прав інтелектуальної власності та запровадити механізми комерціалізації результатів наукових робіт і трансферу технологій.
Виконано
Сказано 14 квітня 2016 р.

Джерело

  • http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248958510
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1099-19
  • https://www.kmu.gov.ua/ua/news/rada-z-pitan-intelektualnoyi-vlasnosti-prezentuvala-koncepciyu-nacionalnoyi-strategiyi-rozvitku-galuzi
  • https://www.kmu.gov.ua/ua/news/stepan-kubiv-na-forumi-govoriv-pro-strategiyu-rozvitku-sferi-intelektualnoyi-vlasnosti
  • https://www.kmu.gov.ua/ua/news/uryad-uhvaliv-rishennya-pro-stvorennya-fondu-derzhavnogo-stimulyuvannya-vinahidnictva
  • http://www.me.gov.ua/News/Detail?id=16da8af3-00a3-4550-b011-fc7d3837a9a5&isSpecial=true
  • https://mon.gov.ua/ua/news/u-kiyevi-odesi-ta-harkovi-planuyut-stvoriti-pilotni-centri-transferu-tehnologij-de-vcheni-otrimayut-pidtrimku-svoyih-rozrobok-biznes-novi-ideyi
  • https://www.prostir.ua/?news=u-kyjevi-prezentuvaly-pershyj-v-ukrajini-tsentr-pidtrymky-tehnolohij-ta-innovatsij-tisc
  • https://www.sq.com.ua/rus/news/novosti/25.06.2019/v_harkove_otkroyut_pervyy_tsentr_podderzhki_tehnologiy_i_innovatsiy/

Результат

З метою забезпечення ефективного захисту прав інтелектуальної власності Кабінетом міністрів 7 лютого 2018 року було створено Раду з питань інтелектуальної власності. Завданнями Ради є координація роботи державних органів виконавчої влади, правоохоронних структур, судової системи, громадських об’єднань та галузевих асоціацій, наукових кіл, а також правовласників об’єктів права інтелектуальної власності, задля подолання проблемних питань пов’язаних із посиленням захисту прав інтелектуальної власності, інтегрування України у міжнародний та європейський інтелектуальний простір; стимулювання винахідницької діяльності, комерціалізації результатів інтелектуальної та творчої діяльності в Україні.

20 червня 2018 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про реалізацію проекту із організації діяльності Фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків. Проект передбачає впровадження механізму фінансування створення і подальшого використання (комерціалізації) винаходів, розробок, корисних моделей та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності. Конкурсний відбір проектів, яким надаватиметься підтримка, здійснюватиме Мінекономрозвитку. Фонд буде наповнюватися за рахунок частини коштів, які надходять від сплати зборів за видачу охоронних документів у сфері інтелектуальної власності.

У лютому 2019 року стало відомо, що Міносвіти запустило проект зі створення центрів трансферу технологій, за допомогою яких дослідники зможуть впроваджувати в життя свої розробки, а бізнес знаходити нові ідеї. Перший Центр підтримки технологій та інновацій було відкрито 22 листопада 2018 року у Києві. 24 червня 2019 року відбулося підписання меморандуму про співпрацю між МЕРТ, Міносвіти, ГО «Національний офіс інтелектуальної власності» та ХОДА щодо відкриття Центру підтримки технологій та інновацій у Харкові.

Станом на червень 2019 року у рамках роботи Фонду державного стимулювання створення і використання винаходів триває прийом заявок на конкурс проектів із загальним бюджетом 100 мільйонів гривень.

Враховуючи те, що уряд забезпечував захист прав інтелектуальної власності та запровадив механізми комерціалізації результатів наукових робіт і трансферу технологій, тому програмному зобов'язанню присвоєно статус «виконано».