Обіцянка політика

Луценко пообіцяв притягнути організаторів та керівників прориву кордону до кримінальної відповідальності

10 вересня 2017 року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що організатори і керівники прориву кордону, під час якого в Україну зміг потрапити колишній голова Одеської ОДА Саакашвілі, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.
Виконано
Сказано 10 вересня 2017 р.

Джерело

  • https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri/posts/812076742324836?pnref=story
  • Лист Генеральної прокуратури України від 14 листопада 2017 року
  • Лист Національної поліції України від 16 листопада 2018 року
  • https://www.unian.ua/society/2170506-na-sogodni-6-uchasnikam-prorivu-saakashvili-ogolosheno-pro-pidozru.html
  • https://www.unian.ua/politics/2140854-pidozru-sakvarelidze-u-spravi-prorivu-cherez-kordon-viznali-obruntovanoyu.html
  • https://glavcom.ua/news/proriv-kordonu-v-sheginyah-spravu-soratnika-saakashvili-peredali-do-inshogo-sudu-568348.html

Результат

Станом на жовтень 2017 року в ході розслідування встановлено ряд активних учасників подій, 6 з яких на даний час оголошено підозру та обрані міри запобіжного заходу. Суд визнав підозру Давиду Сакварелідзе у справі «прориву» екс-очільника Одеської ОДА Саакашвілі через кордон, обґрунтованою. Сакварелідзе підозрюють у порушенні ч.2 ст.332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон).

Відповідно до листа Національної поліції України від 16 листопада 2018 року, слідчим управління Головного управління Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом прориву кордону у вересні 2017 року, під час якого в Україну зміг потрапити Саакашвілі.

Нагадаємо, відповідно до статті 3 Кримінально процесуального кодексу України, притягнення до кримінальної відповідальності – стадія кримінального провадження, яка починається з моменту повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Станом на серпень 2019 року крапку у справі прориву кордону не поставлено, проте ряду осіб серед яких є організатори та керівники було висунуто підозри та притягнено до відповідальності. Враховуючи цю інформацію обіцянці незадовго до можливої відставки Луценка присвоєно статус «виконано».