Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Співголова депутатської фракції "Опозиційна платформа - За життя"

Рабінович пообіцяв голосувати на зняття депутатської недоторканності

19 липня 2017 року народний депутат України Вадим Рабінович заявив, що голосував і голосуватиме в подальшому на зняття недоторканност з депутатів. За його словами, це «достатньо правильно» (відео: 20:54-21:18). Також він запевнив, що підтримав усі відповідні подання, що були на розгляді ВРУ на останньому пленарному тижні, окрім одного, на Добкіна. «Слово і Діло» перевірило це задопомогою даних електронної системи голосування «Рада». Виявилося, що Рабінович злукавив, бо був відсутній під час розгляду питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепів Дейдея та Довгого, а вже за годину, мабуть, повернувшись до сесійної зали, просто не проголосував за таке ж подання на Лозового. Однак варто віддати йому належне, рішення щодо зняття недоторканності з Полякова і Розенблата, а також їхнє затримання та арешт він підтримав.
Архів
Сказано 19 липня 2017 р.

Джерело

  • https://youtu.be/4dqNCeRd9Vg
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62352

Результат

16 січня 2015 року Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)" № 1776 від 16 січня 2015 року, визначивши його як невідкладний, що зобов’язує Верховну Раду розглянути цей документ позачергово. В червні 2015 року Венеціанська комісія надала висновок щодо запропонованих поправок до Конституції. Комісія дійшла висновку, що, з огляду на корумпованість судової системи та нестійкий демократичний лад в Україні, повноцінне скасування імунітету може становити загрозу для функціонування та незалежності парламенту. Отже, рекомендовано встановити інші процесуальні запобіжники, щоб не допустити втручання в роботу парламенту та сприяти боротьбі з корупцією.

Народні обранці підтримали внесення до порядку денного сесії і направлення для висновків до КСУ депутатського законопроекту №6773 про внесення змін до Конституції України в частині скасування недоторканності народних депутатів. Цей документ було заслухано та знято з розгляду 20 вересня 2018 року на користь президентського законопроекту № 7203.

Станом на 12 липня 2019 року рада провела останнє пленарне засідання 8 сесії ВР. До цього часу законопроекти стосовно позбавлення недоторканості у стінах Парламенту не голосувались. Обіцянка переноситься в категорію "архів".