Обіцянка політика

Гройсман обіцяє жорсткі санкції на спроби фармкомпаній штучно створити дефіцит на ліки

9 листопада 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв жорстко реагувати, якщо фармацевтичні представники та посередники будуть залишати на ринку вдвічі дорожчі ліки (відео 2:53). Володимир Гройсман закликав усіх представників фармацевтичного ринку підготуватися до вступу в дію референтного ціноутворення з 1 січня, понизити ціни на ліки та забезпечити доступ до них у мережах країни.
У процесі
Сказано 9 листопада 2016 р.
Контроль виконання через 8 днiв.

Джерело

  • https://youtu.be/7lTzNI12mlE?t=2m53s

Результат

9 листопада 2016 року Кабмін встановив систему референтного ціноутворення на ліки трьох категорій: від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Це означає, що хворі отримають державну підтримку на компенсацію вартості ліків для свого лікування і підтримки якості життя. Володимир Гройсман пообіцяв жорстко реагувати, якщо фармацевтичні представники та посередники будуть залишати на ринку вдвічі дорожчі ліки та закликав усіх представників фармацевтичного ринку підготуватися до вступу в дію референтного ціноутворення з 1 січня, понизити ціни на ліки та забезпечити доступ до них у мережах країни.

1 квітня 2017 року стартувала програма «Доступні ліки». Прийшовши в аптеку, людина може обирати: обміняти рецепт на найдешевші ліки або, якщо хоче вживати інші, дорожчі, доплатити різницю в ціні. Одержати безкоштовні ліки можна, спершу звернувшись до лікаря й отримавши правильно виписаний рецепт: не за комерційною, а за міжнародною непатентованою назвою. Потім, радить МОЗ, пацієнт має знайти аптеку з позначкою «Доступні ліки» й отримати потрібні препарати.

У МОЗ сподіваються, що ці заходи зможуть зламати корупційні схеми і побороти монополії на фармацевтичному ринку. Редакція «Слово І Діло» продовжує слідкувати за діями МОЗ проти монополії з постачання ліків.

Редакція АП «Слово і Діло» відправила запит на отримання доступу до публічної інформації.