Обіцянка політика

  • Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України

Супрун зобов'язана запровадити ринкові механізми надання гарантованих державою медичних послуг

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 27 липня 2016 року з 1 серпня 2016 року Уляна Супрун тимчасово виконує обов'язки міністра охорони здоров'я України. Програма діяльності Кабміну зобов'язує Уляну Супрун запровадити ринкові механізми надання гарантованих державою медичних послуг, що включає розширення автономії медичних закладів, затвердження формули розрахунку вартості медичних послуг.
У процесі
Сказано 27 липня 2016 р.
Перевіряється

Джерело

  • http://www.kmu.gov.ua/control/ru/cardnpd?docid=249219795
  • http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1099-19#n7
  • https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatverdzhennya-metodiki-rozrahunku-vartosti-poslugi-z-medichnogo-obslugovuvannya
  • Лист МОЗ від 8 серпня 2018 року

Результат

6 квітня 2017 року Верховною Радою був ухвалений Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я». Цей закон передбачає значне розширення автономії медичних закладів при їх перетворенні у комунальні некомерційні підприємства.

27 грудня 2017 року Кабмін затвердив Методику розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування. Рішення спрямоване на забезпечення стандартизації підходів до обліку витрат у закладах охорони здоров’я на основі загального принципу «зверху вниз». У вартість медичної послуги, зокрема, входитиме заробітна плата медичного персоналу, витрати на лікарські засоби, комунальні послуги, амортизацію обладнання тощо.

Методика є обов’язковою для застосування установами охорони здоров’я для обліку та аналізу фактичних витрат. Крім того, Міністерство охорони здоров’я повинно розробити пропозиції щодо єдиних тарифів у рамках програми медичних гарантій.

Відповідно до листа МОЗ від 8 серпня 2018 року, реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для інших видів медичної допомоги розпочнеться з 1 січня 2020 року.

Порядком реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік, затвердженим постановою Кабміну від 25.04.2018 № 407, визначено особливості реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік та встановлено тарифи надання медичних послуг, пов'язаних з первинною медичною допомогою та коригувальні коефіцієнти.