Обіцянка політика

  • Голова Закарпатської обласної державної адміністрації

Москаль має намір побудувати сміттєпереробний завод на території області

10 червня 2016 року голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив, має намір спільно з компанією China Western Power Industrial Co побудувати сміттєпереробний завод і щоденно приймати по 400 тонн твердих побутових відходів, які перероблятимуться в електроенергію, не завдаючи при цьому шкоди навколишньому середовищу. Наразі ведеться пошук відповідної земельної ділянки для заводу.
У процесі
Сказано 13 червня 2016 р.
Перевіряється

Джерело

  • http://moskal.in.ua/?categoty=news&news_id=2290
  • http://moskal.in.ua/?categoty=news&news_id=2341
  • http://moskal.in.ua/?categoty=news&news_id=2909

Результат

14 липня 2016 року голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль під час зустрічі з фінськими інвесторами повідомив, що земля для будівництва сміттєпереробного заводу виділена на околиці Тячева на місті діючого сміттєзвалища та запевнив у повній підтримці з боку обласної влади. Наразі ідуть передпроектні роботи – дослідження ґрунтів та виготовлення біологічного паспорта. За планами інвесторів завод запустять у роботу в 1 кварталі 2018 року, він перероблятиме сміття з усього Тячівського району, який нараховує близько 170 тисяч мешканців.

26 липня 2017 року Геннадій Москаль пояснив, чому інвестиційні проекти з переробки сміття важко реалізувати на Закарпатті й загалом по Україні. Він зазначив, що у Верховній Раді є потужне лобі, яке не хоче отримувати енергію від переробки сміття. Для того, щоб завод був рентабельний і давав прибуток, потрібно ввести тариф – 22 центи за кіловат-годину виробленої електроенергії, для чого необхідні зміни на законодавчому рівні.