Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Позафракційний
  • Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони
  • Радник начальника Генерального штабу Збройних сил України
  • Голова Центрального Проводу Всеукраїнської організації «Тризуб» ім. Степана Бандери

Ярош пообіцяв зробити все можливе для повернення Миколи Карпюка додому

26 травня 2016 року народний депутат Дмитро Ярош пообіцяв зробити все можливе для повернення Миколи Карпюка додому. Також, народний депутат наголосив, що буде домагатись, щоб всі українські полонені, утримувані на території країни-окупанта і на українських територіях, тимчасово контрольованих російсько-терористичними угрупуваннями, були повернуті додому. Нагадаємо, Верховний суд Чечні виніс вирок громадянам України Миколі Карпюку і Станіславу Клиху, яких визнали винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюк отримав 22 з половиною роки колонії. «СЛОВО І ДІЛО» ЗВЕРТАЄ ВАШУ УВАГУ! Виконання цієї обіцянки не належить до компетенції народного депутата України, однак фіксація цієї заяви необхідна для зваженої характеристики поведінки персони у публічному просторі.
Не виконано
Сказано 26 травня 2016 р.

Джерело

  • http://sectorpravdy.com/ua/news/duknews/1694-zaiava-dmytra-yarosha-z-pryvodu-vyroku-mykoli-karpiuku
  • http://sectorpravdy.com/ua/news/duknews/1728-obminiaty-dvokh-na-dvokh
  • http://ua.interfax.com.ua/news/general/350576.html
  • http://www.unian.ua/society/1591951-rosiyskiy-sud-vidmovivsya-zvilniti-ukrajintsiv-karpyuka-i-kliha.html
  • http://www.unn.com.ua/uk/news/1648918-m-karpyuk-u-volodimirskomu-tsentrali-printsipovo-vidmovivsya-vid-roboti-advokat

Результат

10 червня 2016 року народний депутат Дмитро Ярош надіслав звернення на адреси Президента України Петра Порошенка, міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та голови СБУ Василя Грицака з проханням розглянути пропозицію обміняти громадян Російської Федерації Євгена Мефьодова та Максима Сакауова, що утримуються в Одеському СІЗО, на ув'язнених в Росії українських патріотів Миколу Карпюка та Станіслава Клиха.

16 червня 2016 року Міністерство юстиції України направило в Росію запит про передачу українській стороні утримуваного в РФ українця Миколи Карпюка.

Станом на 8 серпня 2016 року Україна відправила до Росії близько 10 запитів щодо екстрадиції політв'язнів Станіслава Клиха і Миколи Карпюка.

26 жовтня 2016 року судова колегія у кримінальних справах Верховного суду РФ відхилила апеляцію на вирок, винесений громадянам України Миколі Карпюку і Станіславу Клиху.

Станом на 10 січня 2017 року місцеперебування засудженого у Чечні українця Миколи Карпюка досі невідоме. Нагадаємо, 7 січня 2017 року адвокат Ілля Новіков повідомив, що Карпюка вивезли з Грозного у бік Челябінська.

Cтаном на 3 березня 2017 року політв'язень Микола Карпюк у Володимирському централі принципово відмовився від роботи.

Cтаном на 26 травня 2017 року Микола Карпюк знаходиться у Володимирському централі.

ВИСНОВОК: станом на 26 травня 2017 року Микола Карпюк знаходиться в РФ. Враховуючи те, що визволення політв'язнів не відноситься до прямої компетенції народного депутата, ІА « Слово і Діло» розцінює обіцянку нардепа як популістичну та надає статус «не виконано».