Обіцянка політика

  • Міський голова Києва
  • Голова Київської міської державної адміністрації

Кличко запевнив, що демонтаж решти пам'яток, які суперечать законодавству про декомунізацію, буде виконаний вчасно

21 травня 2016 року в інтерв'ю журналістам мер Києва Віталій Кличко повідомив, що кілька комуністичних пам'ятників, які залишилися і суперечать законодавству про декомунізацію, вже в понеділок, 24 травня, не будуть стояти на своєму місці (відео: 0:14 - 0:25).
Архів
Сказано 21 травня 2016 р.

Джерело

  • http://112.ua/obshchestvo/klichko-zayavil-chto-do-ponedelnika-v-stolice-demontiruyut-ostavshiesya-kommunisticheskie-pamyatniki-312991.html
  • http://kiev.pravda.com.ua/news/5742c7b41f59c/
  • http://nv.ua/publications/ubrat-nelzja-ostavit-kak-sobljudaetsja-zakon-o-dekommunizatsii-v-kieve-131055.html
  • http://ru.espreso.tv/news/2016/05/24/u_kyeva_net_deneg_na_dekommunyzacyyu

Результат

23 травня радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець повідомив, що у столиці залишилося демонтувати 5 комуністичних пам’ятників. Зокрема, пам’ятник Чекістам; огорожу на мосту Патона; стінку на метро "Театральна"; Батьківщину-Матір, однак тут має бути реакція Мінкультури, бо це є об’єкт Мінкультури, місто до цього стосунку не має; пам’ятник Щорсу. Білоцерковець додав, що наразі є питання щодо Щорса з тої причини, що в нього суперечлива біографія. Але навіть якщо буде рішення його демонтувати, то треба замовляти проект демонтажу, оскільки ці пам’ятники дуже великі. Проект демонтажу передбачає, що буде технічно прораховано, яким чином провести демонтаж, на скільки тонн кран замовити, яким чином демонтувати, щоб не порушувати правил безпеки праці. На це потрібні кошти.

Станом на 24 травня на демонтаж пам'ятника Чекістам, біля метро "Либідська", знадобиться ще близько 4 днів.

Варто додати, що три дні тому, 21 травня, в Києві повинен був остаточно завершитися процес декомунізації.