Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "Європейська Солідарність"
  • Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Парубій пообіцяв, що докладе максимум зусиль для ухвалення закону про вибори народних депутатів за системою відкритих списків

17 травня 2016 року Голова Верховної Ради України Андрій Парубій пообіцяв, що докладе максимум зусиль для ухвалення закону про вибори народних депутатів за системою відкритих списків.
Виконано
Сказано 17 травня 2016 р.

Джерело

  • http://ukranews.com/ru/interview/2016/05/16/754
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=15333
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=28987
  • https://znaj.ua/politics/246734-yak-budut-prohoditi-parlamentski-vibori-2019-verhovna-rada-ukrajini-zatverdila-noviy-viborchiy-kodeks

Результат

19 жовтня 2017 року ВРУ намагалася ухвалити законопроекти щодо реформування виборчої системи. Зокрема, це проект закону №1068 («Про вибори народних депутатів України авторства Юрія Мірошніченка, №1068-1 («Про вибори народних депутатів України (за відкритими партійними списками») від депутатів із фракції «Батьківщина», та №1068-2 («Про вибори народних депутатів України»), який розробила група авторів на чолі з Віктором Чумаком. Останні два проекти запроваджують систему виборів за відкритими списками. Однак, ці законодавчі ініціативи не отримали достатньої підтримки у стінах парламенту. Народний депутат……….

7 листопада ВРУ ухвалила за основу проект Виборчого кодексу України (№3112-1), за авторством Андрія Парубія, Леоніда Ємця, Олександра Черненка. Проектом кодексу передбачається зміна виборчого законодавства України. Зокрема, запроваджується механізм обрання народних депутатів до ВРУ за системою відкритих пропорційних списків.

11 червня 2019 року Рада приймала новий виборчий кодекс, який передбачає нову процедуру голосування, за відкритими списками.Парубій 17 разів ставив на голосування і закликав народних депутатів повернутися до правок, необхідних в тексті кодексу у другому читанні, аж поки не набралася потрібна кількість голосів. Парубій активно сприяв прийняттю законопроект, тому обіцянка отримує статус "виконано".