Обіцянка політика

  • Віце-прем'єр-міністр України

Розенко обіцяє, що закупівлі МОЗу будуть відбуватися через міжнародні організації

28 квітня 2016 року віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко пообіцяв, що всі закупівлі Міністерства охорони здоров'я будуть відбуватися через міжнародні організації. Нагадаємо, Програма діяльності Кабміну зобов'язує Павла Розенко забезпечити конкуренцію на ринку лікарських засобів, прозорість механізмів їх закупівлі за державні кошти, у тому числі шляхом здійснення закупівель через міжнародні організації.
Виконано
Сказано 28 квітня 2016 р.

Джерело

  • http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249001443&cat_id=244276429
  • http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249170358&cat_id=244276429
  • http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1099-19#n7
  • http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/269-19
  • http://moz.gov.ua/article/interview/jak-vidbuvaetsja-reforma-zakupivel-likiv---intervju-zastupnika-ministra-ohoroni-zdorovja
  • лист від міністерства

Результат

Як відомо, у березні 2015 року на законодавчому рівні була закріплена передача закупівлі ліків Міжнародним організаціям. Станом квітень 2018 року відповідний документ чинний, і його дія має завершитися на початку квітня 2019 року.

Для висвітлення інформації щодо закупівель ліків через міжнародні організації ми направили запит до Міністерства охорони здоров'я України.

З отриманого листа стало відомо, що розпорядженням Кабміну від 19 квітня 2017 року №263-p прийнято рішення про здійснення у 2017 році у повному обсязі закупівель ліків, медвиробів та медпослуг за рахунок коштів держбюджету із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі.

Також у листі вказано, що Міністерством було відібрано спеціалізовані організації і укладено з ними відповідні договори: Представництво фонду ООН в Україні (UNICEF), Програма розвитку ООН/ United Nations Development Program, Краун Ейджентс.

ВИСНОВОК: третій рік поспіль закупівля ліків відбувається через міжнародні організації. Протягом цього часу уряд затверджував плани закупівель та передбачав у Держбюджеті необхідні кошти. Також уряд дотримувався зобов'язання Програми діяльності КМУ від 14.04.2016. Водночас триває впровадження реформи системи державних закупівель, яка має дати змогу у 2019 році відібрати закупівлі ліків від міжнародних організацій назад в Україну та замовляти ліки на світовому ринку через ProZorro.

АП «Слово і Діло» продовжує слідкувати за впровадженням прозорих закупівель через систему ProZorro.