Обіцянка політика

  • Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України

Супрун зобов’язана запустити систему загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування та добровільного страхування

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 27 липня 2016 року з 1 серпня 2016 року Уляна Супрун тимчасово виконує обов'язки міністра охорони здоров'я України. Програма діяльності Кабміну зобов'язує Уляну Супрун запустити систему загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування та добровільного страхування.
У процесі
Сказано 27 липня 2016 р.
Перевіряється

Джерело

  • http://www.kmu.gov.ua/control/ru/cardnpd?docid=249219795
  • http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1099-19#n7
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61566
  • https://prm.ua/kozhen-gromadyanin-ukrayini-otrimaye-medichnu-strahovku-vid-derzhavi-bezoplatno-suprun/
  • https://www.kmu.gov.ua/ua/news/moz-pro-te-yak-pracyuvatime-elektronna-sistema-ohoroni-zdorovya

Результат

19 жовтня 2017 року Рада ухвалила законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг». Законопроект передбачає фінансування медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів через систему державного соціального медичного страхування.

Система національного страхування передбачає, що з пацієнтів не будуть стягувати додаткові кошти за надання медичних послуг. Лікувальні заклади або лікарі будуть отримувати кошти від Національної служби здоров’я України.

Відповідно до інформації Міністерства охорони здоров'я України від січня 2018 року, реформування моделі фінансування медичних установ спеціалізованої допомоги розпочнеться з 2019 року та високоспеціалізованої – з 2020 року. До цього часу відбудеться реформування системи первинної допомоги та буде зібрана необхідна статистика, щоб втілити зміни на вторинній і третинній ланці.

28 березня уряд призначив головою Національної служби здоров’я Олега Петренка. 30 березня Національну службу здоров’я було зареєстровано в Міністерстві юстиції як центральний орган виконавчої влади.

Протягом наступних трьох місяців було створено структуру і підібрано команду НСЗУ, також у цей час тривала підготовка до укладення договорів з медичними закладами.

Станом на початок липня 2018 року близько 10% медичних закладів первинної допомоги подали заявки на укладання угод. Друга хвиля прийому заявок розпочнеться 25 липня, а третя хвиля – у грудні, як зазначає голова НСЗУ.