Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Співголова депутатської групи "За майбутнє"
  • Член Комітету з питань транспорту та інфраструктури

Бондар заявляє, що буде сприяти наданню державних кредитів на 15 років під 3% річних для розвитку малого бізнесу в селах

22 вересня 2014 року кандидат в народні депутати України Віктор Бондар заявляє, що буде сприяти наданню державних кредитів на 15 років під 3% річних для розвитку малого бізнесу в селах в тому числі на закупівлю населенням сучасного обладнання, будівництво тепличних господарств і тваринницьких комплексів, елеваторів та інших об'єктів сільськогосподарської діяльності та харчової переробки.
Не виконано
Сказано 22 вересня 2014 р.

Джерело

  •  http://vibori.in.ua/kandidaty/predvibornie-programy/1945-predvybornaya-programma-bondar-viktor-vasilevich-oik-191.html
  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=7791
  • https://www.oschadbank.ua/ua/business/finansuvannya-biznesu
  • https://www.oschadbank.ua/ua/business/finansuvannya-biznesu#hidden-partner-28
  • https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=53647

Результат

Станом на квітень 2019 року стало відомо, що власних законопроектів Віктор Бондар не ініціював щодо надання державних кредитів на 15 років під 3% річних для розвитку малого бізнесу в селах.

На нашу думку, дана заява несе популістичний характер. Варто додати, що відсоток по кредитах в державі залежить головним чином від економічної ситуації в країні та залежить від облікової ставки незалежного фінансового інституту України -Національного банку України.

Як приклад, в державному банку "Ощадбанк" існує кредитування для аграріїв на таких умовах: до 3 років з відсотковою ставкою від 18%;

А також кредит для бізнесу за умовами: валюта - гривня, долар США, євро; строк кредиту - до 3 років; відсоткова ставка - від 18,2%.

За період 2014 - 2019 рр. облікова ставка Національного банку України змінювалася від 9,5% до 18 %. Але ніколи за вказаний період в Україні не було облікової ставки під 3% річних.

Таким чином, дана обіцянка отримує статус "не виконано".