Обіцянка політика

Полторак зобов'язаний підвищити посадові оклади військовослужбовців

14 квітня 2016 року Верховна Рада України призначила міністром оборони України Степана Полторака. Програма діяльності Кабміну зобов'язує Степана Полторака підвищити посадові оклади військовослужбовців.
Виконано
Сказано 14 квітня 2016 р.

Джерело

  • http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1099-19
  • http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248958510
  • http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250287238

Результат

30 серпня 2017 року Кабмін затвердив нову схему грошового забезпечення військовослужбовців, прийнявши відповідну постанову «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за № 704. Постанова набуває чинності з 1 січня 2018 року.

Уряд змінив порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям. Зокрема, встановлено залежність розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (забезпечить щорічне зростання розміру грошового забезпечення в залежності від збільшення соціальних стандартів в державі). Також збільшено у структурі грошового забезпечення частку основних його видів (посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років) до 60% та зменшено частку додаткових видів у структурі грошового забезпечення з 85% до 40%. Крім того, ліквідовано диспропорцію в розмірах грошового забезпечення в різних силових структурах і надано правові підстави для перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям.