Обіцянка політика

Гройсман зобов'язаний запровадити клінічні протоколи з переліком медичних послуг для окремих рівнів надання медичної допомоги

14 квітня 2016 року Верховна Рада України призначила прем’єр-міністром України Володимира Гройсмана. Програма діяльності Кабміну зобов'язує Володимира Гройсмана запровадити клінічні протоколи з переліком медичних послуг для розмежування рівнів надання медичної допомоги.
Виконано
Сказано 14 квітня 2016 р.

Джерело

  • https://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1099-19#n7
  • https://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248958510
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0530-17
  • http://moz.gov.ua/article/news/moz-ukraini-zapuskae-onlajn-platformu-z-protokolami-na-zasadah-dokazovoi-medicini-
  • http://guidelines.moz.gov.ua/

Результат

28 квітня 2017 року набув чинності Наказ МОЗ України № 1422 від 29 грудня 2016 року, який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи. Протоколи лікування пропонують чіткі рекомендації для практикуючих лікарів, а також підвищують якість клінічних рішень, у тому числі й серед тих фахівців, які звикли до застарілої медичної практики. Ще одна важлива перевага клінічних протоколів полягає у тому, що вони сприяють узгодженості надання медичної допомоги пацієнтам на усіх рівнях.

У травні 2018 року МОЗ України запустило онлайн-платформу з міжнародними протоколами. МОЗ України працює над перекладом доказових клінічних протоколів. У першу чергу будуть перекладені протоколи (Топ 100) з найбільш актуальних захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці.

Враховуючи те, що МОЗ запровадило клінічні протоколи з переліком медичних послуг для окремих рівнів надання медичної допомоги, програмному зобов'язанню присвоєно статус «виконано».