Обіцянка політика

Гройсман зобов'язаний забезпечити прозорість видобувних галузей

14 квітня 2016 року Верховна Рада України призначила прем’єр-міністром України Володимира Гройсмана. Програма діяльності Кабміну зобов'язує Володимира Гройсмана забезпечити прозорість видобувних галузей.
Виконано
Сказано 14 квітня 2016 р.

Джерело

  • https://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1099-19#n7
  • https://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248958510
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2545-viii
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61409
  • https://www.radiosvoboda.org/a/news-zakon-pro-prozorist-u-vydobuvnyh-haluziah/29496136.html

Результат

У вересні 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», який визначає правові засади регулювання та організації збирання, розкриття та поширення інформації з метою забезпечення прозорості у видобувних галузях в Україні.

Зокрема, закон вимагає від суб’єктів господарювання в цій сфері подавати до уряду та незалежному адміністратору звіт про платежі на користь держави, інформацію про істотні умови угод про користування надрами і відповідні витяги з цих угод.

Державна служба геології та надр зобов'язана публікувати на своєму сайті інформацію про: заяви на отримання спеціальних дозволів на користування надрами, які подають підприємства; видані спеціальні дозволи; укладені угоди про умови користування надрами.

Враховуючи те, що прозорість видобувних галузей забезпечено ухваленням відповідного законопроекту, тому програмному зобов'язанню присвоєно статус «виконано».