Обіцянка політика

Гройсман зобов'язаний щоквартально переглядати та підвищувати мінімальну пенсію

14 квітня 2016 року Верховна Рада України призначила прем’єр-міністром України Володимира Гройсмана. Програма діяльності Кабміну зобов'язує Володимира Гройсмана щоквартально переглядати та підвищувати мінімальну пенсію.
Не виконано
Сказано 14 квітня 2016 р.

Джерело

  • https://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1099-19#n7
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1099-19#n7
  • https://www.pfu.gov.ua/359278-pensijnyj-fond-ukrayiny-pidgotuvav-roz-yasnennya-shhodo-togo-yak-zminyatsya-vyplaty-riznym-kategoriyam-pensioneriv-u-2019-rotsi/

Результат

Відповідно до інформації Пенсійного фонду України від 29 грудня 2018 року, щоквартальний перегляд та підвищення мінімальної пенсії не запущено, натомість запроваджено ряд інших автоматичних індексацій пенсійних виплат.

У 2019 році пенсійні виплати будуть збільшуватися автоматично без щоквартального перегляду КМУ з січня, квітня, липня і грудня (за матеріалами справ). Автоматичний перерахунок пенсії у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімум відбувається двічі на рік.

З квітня відбувається автоматичний перерахунок лише для пенсіонерів, які після призначення пенсії працювали та набули страховий стаж (працюючим пенсіонерам).

Враховуючи цю інформацію, програмному зобов'язанню присвоєно статус «не виконано».