Обіцянка політика

Зубко зобов'язаний запровадити комерційний облік комунальних послуг

14 квітня 2016 року Верховна Рада України призначила віце-прем’єр-міністром України, міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка. Програма діяльності Кабміну зобов'язує Геннадія Зубка забезпечити прозорість ціноутворення у сфері комунальних послуг шляхом запровадження їх комерційного обліку.
Виконано
Сказано 14 квітня 2016 р.

Джерело

  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1099-19
  • https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/fea/ukraintsiv-shtrafuvatimut-za-kozhen-den-i-pustyat-perevirki-po-domivkah-novij-zakon.htm
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2119-viii

Результат

22 червня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроекту №4901 про комерційний облік у сфері тепло- і водопостачання. Документ передбачає обов'язкове оснащення лічильниками всіх будівель, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання. Відповідно до закону, такі лічильники мають бути встановлені операторами зовнішніх мереж до 1 жовтня 2018 року (для житлових будинків) або до 1 жовтня 2017 року (для нежитлових будівель). Крім того, згідно з прийнятим документом, для багатоквартирних будинків обов'язковим буде оснащення індивідуальними приладами обліку або приладами-розподільниками показників споживання теплової енергії.

В Україні комунальна реформа повноцінно набула чинності у травні 2019-го. З цього моменту запрацював закон про комерційний облік комунальних послуг і новий базовий закон про ЖКП. Головний принцип – платити доведеться за кожен кубометр води і Гкал тепла, а тих, хто затримує платежі, каратимуть штрафами і відключенням.

Враховуючи те, що комерційний облік ресурсів запроваджено, тому програмному зобов'язанню присвоєно статус «виконано».

Станом на червень 2019 року в уряді планують, що до 2021 року Україна повинна вийти на 100% облік теплової енергії в багатоповерхових будинках (наразі понад 80%), що дозволить громадянам платити за фактично отриману послугу, а не нараховану за нормативами.