Обіцянка політика

  • Міністр внутрішніх справ України
  • Член Ради національної безпеки і оборони України

Аваков заявив, що досудове слідство Нацполіції буде реформовано

14 квітня 2016 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що досудове слідство Нацполіції буде реформовано. «Далі піде найважче – реформа кримінального блоку, реформа слідства», – заявив Аваков (відео 4:00).
Не виконано
Сказано 14 квітня 2016 р.

Джерело

  • https://www.youtube.com/watch?v=qAFjpJXsGAA
  • https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17
  • https://www.kmu.gov.ua/ua/news/nacpoliciya-u-megapolisah-u-serednomu-odin-slidchij-policiyi-rozsliduye-300-kriminalnih-provadzhen

Результат

Одночасно з великим навантаженням на слідчого деякі аспекти чинного законодавства ускладнюють його роботу. Це призводить до затягування проведення досудового розслідування. Відтак у Нацполіції розробили два законопроекти, які усунуть законодавчі суперечливості у чинному Кримінальному процесуальному кодексі. У травні 2019 року у Нацполіції повідомили, що для вирішення ряду проблемних питань роботи слідчих у Нацполіції розробили та передали до Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів два законопроекти, які усунуть законодавчі суперечливості, які на цей час є в КПК. Станом на серпень 2019 року в КПК відповідних змін внесено не було.

Враховуючи те, що реформування досудового слідства Нацполіції не заверешено, тому обіцянці після позачергових виборів ВРУ і незадовго до відставки уряду присвоєно статус «не виконано».