Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Голова партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"
  • Голова фракції партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"
  • Член Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Тимошенко пообіцяла змусити Росію компенсувати збитки від окупації АР Крим

На позачергових виборах 2014 року кандидат в народні депутати України від політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко пообіцяла змусити Росію компенсувати збитки від окупації АР Крим.
У процесі
Сказано 18 вересня 2014 р.
Контроль виконання через 3 мiсяцi.

Джерело

  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP502?pt001f01=910&pf7171=149
  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP502?pt001f01=910&pf7171=149
  • https://ba.org.ua/istorichne-rishennya-golosi%D1%97vskij-sud-zadovolniv-pozov-vimusheno%D1%97-pereselenki-i-naklav-aresht-na-rosijskij-kredit/
  • https://www.youtube.com/watch?v=rg4OnYq1zGM&feature=youtu.be&t=3938
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc2_5_1_J?ses=10009&num_s=2&num=&date1=&date2=&name_zp=%EA%EE%EC%EF%E5%ED%F1%E0%F6%B3%FF+%C0%D0+%CA%F0%E8%EC&av_nd=&prof_kom=0&is_gol_kom=0&dep_fr=2617&stan_zp=0&date3=&is_zakon=0&n_act=&gneu_decision_present=&sub_zak=0&type_doc=0&type_zp=0&vid_zp=0&edition_zp=0&is_urgent=0&ur_rubr=0&sort=0&out_type=&id=
  • https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/ukraina-gotue-novij-udar-po-rosii-za-krim-scho-vidomo.htm

Результат

17 лютого 2016 року заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов повідомив, що Міністерство юстиції України готує позов проти Росії до Міжнародного суду ООН щодо расової дискримінації і порушення конвенції про заборону фінансування тероризму. Також він зазначив, в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) вже є три міждержавні позову проти Росії. Раніше повідомлялося, що в переселенці з Криму і Донбасу вже подали ряд позовів проти Росії в ЄСПЛ.

30 жовтня 2018 року народний депутат України Юлія Тимошенко на ініційованому нею національному форумі «Нова стратегія миру та безпеки» повідомила про важливість притягнення держави-агресора до юридичної відповідальності. Зокрема вона зазначила: "Наша мета - отримання компенсацій за шкоду заподіяну українським громадянам, українському бізнесу та українській державі. Росія заплатить сповна за агресію, за смерть наших воїнів і мирних громадян....за порушення прав людини, за вкрадене приватне та державне майно". Вона додала, що їхня команда на чолі з Андрієм Сенченко рішеннями судів встановила декілька тисяч фактів заподіяння такої шкоди для конкретних громадян України. За їхньою допомогою всі постраждалі зможуть отримати матеріальну компенсацію від агресора та додала, що розроблено механізми примусового стягнення цих судових рішень. Окрім цього, Тимошенко розповіла, що за позовом члена її команди Ірини Веригіної суд наклав арешт на російські активи загальною вартістю близько 3,5 млрд доларів, (варто додати, що тоді суд виніс рішення, яким наклав арешт на право вимагання за трастовим договором, який 2013 року був оформлений на отримання російського кредиту). Тимошенко наголосила, що має бути проведено ретельний аналіз завданої шкоди, а сьогоднішня влада навіть не розробила дорожню карту сильних юридичних дій для отримання компенсації бізнесом. Обіцянка залишається " в процесі"