Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Директор Національного антикорупційного бюро України

Ситник пообіцяв перевірити керівництво Національного банку України на причетність до розтрати коштів

3 квітня 2017 року директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник пообіцяв перевірити керівництво Національного банку України на причетність до розтрати коштів. Він пояснив, що розслідування, яке триває кілька місяців, стосується виділення рефінансування ряду комерційних банків.
У процесі
Сказано 3 квітня 2017 р.
Перевіряється

Джерело

  • https://znaj.ua/news/sytnyk-poobicyav-vzyatysya-za-gontarevu
  • Лист НАБУ від 13 липня 2018 року
  • https://ru.slovoidilo.ua/2018/07/31/novost/jekonomika/rastrata-refinansirovaniya-nbu-nabu-poluchilo-dokumenty-avstrijskogo-banka
  • Лист НАБУ від 3 серпня 2020 року

Результат

Відповідно до листа НАБУ від 13 липня 2018 року, щодо перевірки на причетність до розкрадання коштів, виділених на рефінансування низки комерційних банків, повідомляється, що згідно з абзацом 2 ч.1 ст.1 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» завданням бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами та становлять загрозу нацбезпеці. З поміж іншого, детективи бюро можуть розслідувати злочини у банківській сфері, однак не здійснюють перевірки керівництва Національного банку України.

Станом на липень 2018 року, у рамках розслідування кримінального провадження про можливу розтрату понад 12 мільярдів гривень рефінансування Національного банку України детективи НАБУ отримали документи з австрійського банку, що фігурує у справі.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва.

Детективи встановили, що в період 2014-2015 років службові особи Нацбанку, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою з посадовими особами низки банків, у тому числі Інтеграл банку, розтратили кошти НБУ на загальну суму понад 12 млрд грн на користь комерційних банків шляхом їх незаконного рефінансування.

Відповідно до листа НАБУ від 3 серпня 2020 року, досудове розслідування триває.