Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Народний депутат України
  • Член депутатської фракції "Батьківщина"
  • Член Комітету з питань освіти, науки та інновацій

Кириленко пообіцяв, що судді місцевих судів будуть обиратися народом

На позачергових виборах 2014 року кандидат в народні депутати України від політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Іван Кириленко пообіцяв, що судді місцевих судів будуть обиратися народом.
Не виконано
Сказано 18 вересня 2014 р.

Джерело

  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP502?pt001f01=910&pf7171=149
  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP502?pt001f01=910&pf7171=149
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=7656

Результат

2 червня 2016 року Верховна Рада України ухвалила проект закону №3524 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», який передбачає масштабну реорганізацію судової системи. Тепер з метою дотримання принципу незмінюваності суддів як однієї з гарантій їх незалежності пропонується скасувати інститут «призначення судді на посаду вперше», — на п'ятирічний, т. зв. «випробувальний», термін, — та утвердити безстрокове призначення. Зазначене не стосується суддів Конституційного Суду України. Призначення на посаду судді здійснюватиметься Президентом України за поданням Вищої ради правосуддя, що забезпечить виключно церемоніальну роль Глави держави у цьому процесі. Повноваження щодо звільнення суддів та їх переведення з одного суду до іншого надаються Вищій раді правосуддя.

Поряд з цим, у ВРУ не було зареєстровано жодної законодавчої ініціативи щодо обрання суддів громадою. Таким чином, намір впровадити механізм обрання суддів місцевих судів громадою поки не був реалізований.

Зазначимо, що більшість представників фракції «Батьківщина» підтримали ухвалення законопроекту №3524: з 19 народних депутатів 13 проголосувало «За».

Народний депутат України Іван Кириленко підтримав ухвалення законопроекту.