Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Член фракції партії "Солідарність" - Блок Петра Порошенка"
  • Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України

Арешонков сприятиме узаконенню видобутку бурштину в Житомирській області

6 березня 2015 року народний депутат України Володимир Арешонков пообіцяв домогтися узаконення видобутку бурштину в Житомирській області.
У процесі
Сказано 6 березня 2015 р.
Контроль виконання через 4 мiсяцi.

Джерело

  • https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1414312008881043&id=100009067737697&pnref=story
  • http://solydarnist.org/?p=97981
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=10594
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61207
  • https://lb.ua/society/2018/08/01/404161_dike_polissya_chi_minula_burshtinova.html
  • Лист народного депутата від 9 листопада 2018 року

Результат

У квітні 2015 року Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про видобування та реалізацію бурштину» №1351-1, одним з ініціаторів якого виступив Володимир Арешонков.

В лютому 2017-го Верховна Рада голосувала у другому читанні та в цілому за проект закону «Про видобування та реалізацію бурштину» №1351-1, рішення по якому прийнято не було – документ було відхилено та знято з розгляду. Володимир Арешонков підтримав вказаний законопроект.

Невдовзі в парламентів було зареєстровано проект закону «Про особливості виробництва та обігу дорогоцінного каміння органогенного утворення» №6123.

Станом на серпень 2018 року проблема з нелегальним видобутком бурштину на Житомирщині не вирішена. Поки старательська діяльність не легалізована, єдиний шлях добувати бурштин – це отримати спецдозвіл. Відомо, що спецдозвіл на вивчення покладів бурштину з подальшим можливим видобутком коштовного каміння в Житомирській області отримали три компанії: ТОВ “Райт Солюшн”, ТОВ “Амбер Холдинг” та ТОВ “Надра Галичини”. Усі вони отримали їх без аукціону. Заступник голови Олевської міської ради Олександр Ніколайчук вважає, що потрібно дозволити старателям утворювати ФОПи і добувати коштовне каміння на певних ділянках, водночас зобов’язавши їх платити податки з видобутку, частина яких йшла б на рекультивацію понівеченої території. Крім того, у парламенті зареєстровано два законопроекти на цю тему – про видобуток бурштину і про старательську діяльність, але вони досі не ухвалені. Про необхідність ухвалення відповідних законів говорять і чиновники на місцях. Зокрема, на цьому наполягає голова Житомирської ОДА Ігор Гундич та голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

У листопаді 2018 року депутат повідомив, що враховуючи те, що закон щодо легалізації видобутку бурштину не ухвалено досі, він намагається врегулювати дане питання іншими шляхами. 12 звернень і запитів до силовиків, прем’єр- міністрів України (попереднього і нинішнього), нардеп співпрацює у площині наведення порядку в Олевському районі з правоохоронними органами та очільниками виконавчої влади і місцевого самоврядування Житомирщини та Олевщини. Крім того, результатом обговорень даної проблеми у напрямку вирішення її до ухвалення відповідного закону була ініціатива створити комунальне підприємство, яке б спеціалізувалось на видобутку корисних копалин. Останнє вдалося створити, на даний час воно перебуває на стадії отримання ліцензії.