Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Член фракції партії "Солідарність" - Блок Петра Порошенка"
  • Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин

Юрчишин пообіцяв сприяти ухваленню закону про заборону монополії аптечних закладів

На позачергових парламентських виборах 2014 року кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу №13 Петро Юрчишин у своїй передвиборній програмі пообіцяв сприяти ухваленню закону про заборону монополії аптечних закладів (щоб знизити ціни на ліки), розширювати (а не скорочувати) мережу ФАПів у селах та інших малих населених пунктах.
У процесі
Сказано 20 вересня 2014 р.
Перевіряється

Джерело

  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=9608
  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=9608
  • https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2005258-grojsman-obicae-zrujnuvati-monopoliu-na-rinku-likiv.html
  • https://delo.ua/business/aptechnye-seti-sozdajut-monopoliju-a-80-postavok-lekarstv-v-ukra-325399/
  • http://ua.interfax.com.ua/news/general/347195.html
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=7601
  • http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=138485&schema=main
  • http://www.unn.com.ua/uk/news/1746770-v-ukrayini-vidsutnya-monopoliya-aptechnogo-rinku-ekspert
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64412
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/pt2/reports.dep2?PERSON=18150&SKL=9

Результат

У квітні 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв, що в країні буде зруйновано монополію, яка утворилася на ринку забезпечення лікарськими засобами.

Навесні Верховна Рада ухвалила проект закону №4484 "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів". За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, це рішення дозволить остаточно зруйнувати штучно створені перешкоди для імпорту іноземних ліків до України і в результаті добитись здешевлення ліків для громадян. Ухвалений закон дає можливість розширити ринок якісних лікарських засобів, нівелювати корупційну складову їх імпорту та збуту в Україні, зробити їх доступними для пацієнтів. Це перший крок на шляху системного здешевлення лікарських засобів в Україні. Петро Юрчишин підтримав вказаний законопроект.

Наприкінці листопада Антимонопольний комітет оприлюднив звіт про фармацевтичний ринок за 2014 – перше півріччя 2016 рр., в якому вказано повний аналіз як роздрібних, так і оптових гравців ринку ліків. Дослідженням встановлено наявність ознак монопольного становища (або колективної монополії) на більшості регіональних ринків послуг з організації роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Згідно висновку АМКУ, створена на законодавчому рівні система, яка в даний час встановлює правила і умови функціонування фармацевтичних ринків, не забезпечує ефективної конкуренції на відповідних товарних ринках і не створює умов для її розвитку.

Згідно рекомендаціями Антимонопольного комітету обласним радам стало відомо про непоодинокі випадки ухвалення органами місцевого самоврядування рішень, реалізація положень яких може призводити до надання окремим суб’єктам господарювання переваг, що відповідно може призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції. Зокрема, мова йде про встановлення розміру орендної ставки для аптечних закладів комунальної форми власності на значно нижчому рівні порівняно з аптечними закладами приватної форми власності.

На початку травня ми направили запит народному депутату.

В липні в парламенті було зареєстровано проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами" №8591. За словами директора Аптечної професійної асоціації України, вітчизняний аптечний ринок не є монополізованим – сьогодні найбільше аптечна мережа в Україні складає трохи більше 10%. Він додав, що врегульовувати аптечний ринок під соусом "демонополізації" не зовсім правильно.