Обіцянка політика

Ківалов пообіцяв домогтись соціальних гарантій для одеситів, що постраждали від військових дій

На парламентських виборах 2014 року кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу №135 Сергій Ківалов у своїй програмі пообіцяв домогтись соціальних гарантій для одеситів, що постраждали від військових дій.
Не виконано
Сказано 5 вересня 2014 р.

Джерело

  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=6672
  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=6672
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=5784
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/pt2/reports.dep2?PERSON=2320&SKL=9

Результат

Станом на 27 січня 2017 року ВРУ ухвалила низку законодавчих ініціатив щодо надання соціальних гарантій тим, хто постраждав внаслідок військових дій в Україні, зокрема й одеситам. Серед цих законопроектів: №1466 «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення»; №0932 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни»; №2093а «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (щодо гарантій соціального захисту за призовом осіб офіцерського складу)»; №2980 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування та стягнення військового збору з грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції» та ін.

Народний депутат Сергій Ківалов не підтримав жодного з цих законопроектів. як і більшість інших.

Окрім цього, Ківалов не зареєстрував жодного проекту закону направленого на реалізацію обіцянки.

6 лютого 2017 року помічники народного депутата надали інформацію, яка, на їхню думку, впливає на зміну статусу цієї обіцянки. Однак, надана інформація не задовольнила редакцію ІА "Слово і Діло" з кількох причин. По-перше, вона стосується головним чином діяльності народного депутата у допомозі вимушеним переселенцям, а не одеситам-АТОвцям, та членів їхніх сімей. Окрім цього, у листі від прес-служби народного депутата міститься інформація про депутатських запит направлений Ківаловим на ім’я прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка від 1 квітня 2016 року щодо необхідності визначення порядку та умов надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти учасниками антитерористичної операції та їх дітьми, Проте, ще в березні 2016 року (до дати надсилання запита Сергієм Ківаловим) Віце-прем’єр-міністр України – Міністр культури В’ячеслав Кириленко повідомив, що розроблений Міністерством освіти і науки проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти деяким категоріям громадян» погоджено Міністерством соціальної політики, Міністерством економічного розвитку і торгівлі (остаточно був затверджений 23 листопада 2016 року). Варто наголосити, що народний депутат не голосував за ухвалення проекту закону №2105 “Про внесення змін до законів України "Про охорону дитинства" та "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їх дітей з метою здобуття освіти”, яким передбачено надання відповідних пільг.

ВИСНОВОК: Сергій Ківалов систематично не підтримує законодавчі акти, спрямовані на надання соціальних гарантій тим, хто постраждав внаслідок військових дій в України, зокрема одеситам, а також не ініціює власні відповідні зміни до законодавства.