Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Развадовський обіцяє боротися з корупцією

На позачергових парламентських виборах 2014 року кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу №67 Віктор Развадовський у своїй передвиборній програмі обіцяє боротися з корупцією за допомогою впровадження податкової амністії.
Не виконано
Сказано 3 вересня 2014 р.

Джерело

  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=6667
  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=6667
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=801
  • https://newsone.ua/news/politics/antikorruptsionnomu-sudu-byt-zakonoproekt-proshel-pervoe-chtenie.html
  • https://newsone.ua/news/politics/pojavilsja-polnyj-spisok-nardepov-prosivshikh-otmenit-statju-o-nezakonnom-obohashchenii.html

Результат

12 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроект №1660-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції». Ним усунуто суперечності в антикорупційних законах від 14 жовтня 2014 року, які не дозволяли провести конкурс на посаду очільника Бюро, позбавляли НАБУ підслідності, не дозволяли запустити процедуру розкриття бенефіціарних власників юридичних осіб, ставили під питання декларування майна публічними службовцями в 2015 році тощо. За Президентом залишили право призначати одного з трьох кандидатів на посаду директора НАБУ, запропонованих конкурсною комісією, проте такого права позбавлено Верховну Раду.Повернуто норми щодо взаємодії Бюро з іншими державними органами. Запроваджено щорічну незалежну оцінку ефективності діяльності НАБУ, його операційної та інституційної незалежності, зокрема шляхом вибіркового аудиту завершених кримінальних проваджень. До підслідності НАБУ включено колишніх президентів. Додана нова негласна слідча дія – детективи Бюро зможуть за рішенням суду здійснювати моніторинг банківських рахунків. Повернуто високі зарплати працівників Бюро – від 22 тис грн посадового окладу для детектива до 60 тис грн для очільника НАБУ. Високі зарплати також запроваджено для прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. На службу до Бюро чи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не прийматимуть осіб, які працювали впродовж останніх 5 років в раніше існуючих антикорупційних підрозділах правоохоронних органів: підрозділ «К» СБУ, ГУБОЗ тощо. Народний депутат Віктор Развадовський підтримав вищевказаний законопроект.

Народні депутати в четвер, 1 березня 2018 року, підтримали в першому читанні проект закону, який передбачає створення в Україні антикорупційного суду, внесеного президентом Петром Порошенко. Свої голоси на підтримку документа віддали 282 народних обранця. Проектом пропонується визначити додаткові спеціальні вимоги до суддів вищого антикорупційного суду, пов'язані з предметної компетенцією суду і його спеціалізації з розгляду кримінальних проваджень про корупційні злочини.

Народний депутат України Развадовський підтримав даний законопроект в першому читанні.

У передвиборчій програмі Народного фронту у 2014 році містився пункт, що необхідно ввести механізм «запровадження декларування чиновниками, політиками, суддями, працівниками прокуратури доходів і витрат, з обов`язковою перевіркою цих відомостей». ВРУ попереднього та цього скликання працювала над реалізацією цього положення.

Зокрема, в законодавство було введено кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Державні службовці мусили давати пояснення про джерела їхніх доходів і доходів членів їхніх сімей. Якщо ж чиновник не міг довести джерела доходів, то повинен був нести відповідальність – аж до кримінальної. Найтяжче покарання – ув’язнення на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Стаття про незаконне збагачення була найпотужнішим інструментом для нищення корупції та олігархії. Після запровадження цим норм, до Конституційного суду надійшло подання про визнання статті неконституційною від групи народних депутатів України. Їхні інтереси в КС представляє нардеп з "Народного фронту, глава регламентного комітету Павло Пинзеник.

Однак, 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Серед підписантів під поданням був Віктор Развадовський.

Враховуючи, що народний депутат долучився до роботи по відміні положень про покарання за незаконне збагачення, що, на думку «Слово і Діло» повністю розходиться з передвиборчими заявами, обіцянка отримує статус «не виконано».