Обіцянка політика

  • Народний депутат України
  • Член фракції партії "Солідарність" - Блок Петра Порошенка"
  • Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства

Андрієвський пообіцяв встановити публічний контроль за діяльністю суддів і прокурорів

У програмі на позачергові вибори до Верховної Ради України 2014 кандидат в народні депутати Дмитро Андрієвський пообіцяв встановити публічний контроль за призначенням і діяльністю суддів та прокурорів.
Виконано
Сказано 27 вересня 2014 р.

Джерело

  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?pt001f01=910&pf7201=12771
  • http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?pt001f01=910&pf7201=12771
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=7653

Результат

2 червня 2016 року ВРУ прийняла за основу та в цілому проект закону №4734 “Про судоустрій і статус суддів”. Нова редакція закону про судоустрій передбачає масштабну реорганізацію та переатестацію всієї судової системи. Законопроектом також передбачено створення Громадської ради доброчесності. Остання складатиметься з 20 членів. Членами Громадської ради доброчесності зможуть бути представники правозахисних громадських об’єднань, науковці-правники, адвокати, журналісти, які є визнаними фахівцями у сфері своєї професійної діяльності, мають високу професійну репутацію та відповідають критерію політичної нейтральності та доброчесності. Громадська рада доброчесності здійснюватиме діяльність у чотирьох колегіях, до кожної з яких входитимуть п’ять членів ради. До компетенції Громадської ради доброчесності віднесуть наступні повноваження: збір, перевірка та аналіз інформації щодо судді (кандидата на посаду судді); надання ВККС інформації щодо судді (кандидата на посаду судді); надання, за наявності відповідних підстав, ВККС висновку про невідповідність судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності, який додадуть до досьє кандидата на посаду судді або до суддівського досьє; делегування уповноваженого представника для участі у засіданні ВККС щодо кваліфоцінювання судді (кандидата на посаду судді); має право створити інформаційний портал для збору інформації щодо професійної етики та доброчесності суддів, кандидатів на посаду судді. Варто відзначити, що, згідно законопроекту, ВККС буде здійснювати добір суддівського корпусу, а всіма дисциплінарними процедурами проти суддів та питаннями притягнення служителів Феміди до дисциплінарної відповідальності займатиметься Вища рада правосуддя. Так, дисциплінарне провадження щодо судді здійснюватимуть дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя. Право на звернення зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарною скаргою) мають адвокат, Генеральний прокурор або його заступник, Уповноважений  Верховної Ради України з прав людини, голова суду, член Ради суддів України, член ВККС, член Вищої ради правосуддя.

Народний депутат України Андрієвський підтримав даний закон.