Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено

Сироїд запевнила, що «Самопоміч» підтримає законопроект про зняття депутатскої недоторканності

Заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд 5 грудня 2014 року запевнила, що "Самопоміч" підтримає законопроект про зняття депутатської недоторканності.
Архів
Сказано 5 грудня 2014 р.

Джерело

  • http://www.unn.com.ua/uk/news/1414175-vitse-spiker-zapevnila-scho-deputatsku-nedotorkannist-skasuyut
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53602
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=601
  • http://samopomich.ua/fraktsiya-ob-yednannya-samopomich-proponuye-mehanizm-znyattya-deputatskoyi-nedotorkannosti/
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62727
  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62352

Результат

16 січня 2015 року Верховною Радою України було прийнято рішення про включення до порядку денного сесії проекту "Закону про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)" №1776 та передачі його на розгляд до Конституційного Суду.

5 лютого 2015 року Верховною Радою України був прийнятий “Проект Постанови про направлення до Конституційного Суду України законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)” №1776/П1 - за основу та в цілому. Фракція "Самопоміч" всім складом присутніх підтримала вказану постанову.

29 листопада 2016 року фракція «Самопоміч» разом з експертами розробили проект закону про внесення змін до деяких законів (щодо недоторканності народних депутатів України) Законопроект дозволить обшук та огляд особистих речей і багажу, транспорту і житла народного депутата на рівні з іншими громадянами України – без дозволу Верховної Ради, заборонить народному депутату виїжджати з України з моменту внесення подання про зняття недоторканності, надасть можливість народним депутатам відмовитись від недоторканності, суттєво скоротить строки розгляду питання про зняття недоторканності.

16 січня 2015 року Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)" № 1776 від 16 січня 2015 року, визначивши його як невідкладний, що зобов’язує Верховну Раду розглянути цей документ позачергово. В червні 2015 року Венеціанська комісія надала висновок щодо запропонованих поправок до Конституції. Комісія дійшла висновку, що, з огляду на корумпованість судової системи та нестійкий демократичний лад в Україні, повноцінне скасування імунітету може становити загрозу для функціонування та незалежності парламенту. Отже, рекомендовано встановити інші процесуальні запобіжники, щоб не допустити втручання в роботу парламенту та сприяти боротьбі з корупцією.

Народні обранці підтримали внесення до порядку денного сесії і направлення для висновків до КСУ депутатського законопроекту №6773 про внесення змін до Конституції України в частині скасування недоторканності народних депутатів. Цей документ було заслухано та знято з розгляду 20 вересня 2018 року на користь президентського законопроекту № 7203. 12 липня 2019 року депутати провели останнє пленарне засідання 8 сесії ВРУ. До цього часу законопроекти стосовно позбавлення недоторканості не голосувались у стінах Парламенту. Обіцянка переноситься до архіву.