Обіцянка політика

Порошенко пообіцяв відновити зруйновані під час АТО на Донбасі виробничі приміщення та житлові будинки за рахунок держави

Президент України Петро Порошенко 22 червня 2014 р. пообіцяв відновити зруйновані під час АТО на Донбасі виробничі приміщення та житлові будинки за рахунок держави.
Не виконано
Сказано 22 червня 2014 р.

Джерело

  • http://www.unian.ua/politics/931501-budinki-i-pidpriemstva-na-donbasi-budut-vidnovleni-za-derjavniy-kosht-poroshenko.html
  • http://www.theinsider.ua/business/5551e31fa3200/
  • http://www.unian.ua/politics/1245297-ukrajina-otrimala-garantiji-schodo-donorskoji-dopomogi-na-vidnovlennya-donbasu-poroshenko.html
  • http://korrespondent.net/ukraine/politics/3682760-ukrayna-sozdaet-fond-vosstanovlenyia-donbassa-poroshenko
  • http://zik.ua/ru/news/2017/02/22/vosstanavlyvat_razrushennoe_zhyle_zhytelyam_donbassa_za_schet_gosudarstva_ne_1048167
  • https://www.facebook.com/petroporoshenko/
  • https://www.kmu.gov.ua/ua/news/250380857
  • http://mtot.gov.ua/na-pidkontrolnyh-uryadu-ukrayiny-terytoriyah-donetskoyi-ta-luganskoyi-oblastej-vidnovleno-119-osvitnih-zakladiv-zi-126-yaki-buly-poshkodzheni-v-hodi-bojovyh-dij/
  • http://www.donbasssos.org/zhile/

Результат

28 жовтня 2016 року в Адміністрації Президента України відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці між Кабінетом міністрів України, Організацією Об’єднаних Націй та Міжнародним банком реконструкції та розвитку стосовно Цільового фонду багатьох партнерів. Цим документом створюється фонд, який акумулюватиме кошти міжнародних та українських донорів для підтримки проектів по відновленню Донбасу.

22 лютого 2017 року в Міністерстві фінансів України повідомили, що в законодавстві України відсутні нормативно-правові акти, а в державному бюджеті немає коштів на компенсації жителям в зоні АТО для відновлення зруйнованого або пошкодженого житла.

Також, 28 жовтня 2017 року Кабмін схвалив рамковий проект партнерства між Україною та Організацією Об'єднаних Націй на 2018-2022 роки. Однією зі сфер співпраці є відновлення Донбасу. Бюджет Рамкової програми становить 667 мільйонів доларів.

Відповідно до листа Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб від січня 2019 року, 13 березня 2018 року відбулось друге засідання Цільового фонду багатьох партнерів. На засіданні була презентована Стратегія залучення Цільового фонду багатьох партнерів Світового банку. Відповідно до даної презентації на балансі ЦФБП знаходиться вже 2 мільйони 70 тисяч доларів США.

Кошти були надані урядами Канади та Швеції та адмініструватимуться Світовим Банком відповідно до пріоритетів, визначених Державною цільовою програмою Відновлення та розбудова миру в Східних регіонах України. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Виконавчої ради ЦФБП.

ВИСНОВОК: для відновлення інфраструктури Донбасу було створено спеціальний фонд, який акумулюватиме кошти міжнародних та українських донорів. Станом на березень 2019 року уряд України не має ресурсів та умов для самостійного відновлення житла та інфраструктури на Донбасі. Враховуючи цю інформацію, обіцянка отримує статус «не виконано».