Влада забула про свої обіцянки реформувати «Нафтогаз»

Читать на русском

У системі «Слово і діло» зафіксовані обіцянки Президента Віктора Януковича, прем'єр-міністра Миколи Азарова і віце-прем'єра Юрія Бойка щодо реформування НАК «Нафтогаз України», які станом на 8 січня 2014 року або були провалені, або продовжують чекати свого виконання.

Так, майже рік тому, 24 січня 2013 року, Президент Віктор Янукович заявив про заплановані демонополізацію «Нафтогазу» і поділ НАК на кілька підприємств. Тоді Янукович висловив думку, що такий крок дозволить залучити додаткові інвестиції в розвиток української ГТС.

Трохи пізніше, 1 березня 2013 року, віце-прем'єр Юрій Бойко пообіцяв, що НАК «Нафтогаз» буде реформована найближчим часом. Зокрема, на ток-шоу «Шустер live» він оголосив, що «вже виграно тендер, скоро будуть конкретні пропозиції від аудитора».

Варто зазначити, що Бойко і раніше відзначився кількома заявами щодо подальшої долі «Нафтогазу», які незмінно залишалися невиконаними. Наприклад, у квітні 2011-го Бойко, тоді ще будучи міністром енергетики та вугільної промисловості, анонсував продаж 25% акцій НАК, за які планувалося виручити 5-6 млрд. дол.

Дещо пізніше, у вересні 2011 року, Бойко пообіцяв, що реформування «Нафтогазу України» буде завершено до кінця 2011 року з тим, щоб уже в 2012 році почати залучення інвестицій у його дочірні компанії. Як ми розуміємо, дану обіцянку було провалено.

Не впорався зі своєю обіцянкою і прем'єр Микола Азаров: у травні 2011 року глава уряду взяв на себе зобов'язання протягом літа того ж року завершити розробку проекту реструктуризації НАК «Нафтогаз України». Але судячи з того, що вже по закінченні літа, 2 вересня 2011 року, Азарову було дане відповідне доручення Президента з ідентичним завданням, літо прем'єр провів менш продуктивно, ніж планував.

У вересні 2011 року Азаров взагалі декларував ліквідацію «Нафтогазу» і припинення господарської діяльності НАК, але ця заява також поки не отримала свого практичного втілення.

Нагадаємо, 16 вересня 2013 року Верховна Рада відклала розгляд законопроекту, який передбачав реформування «Нафтогазу України».


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.