У 2014 році українці продали своєї нерухомості на 227 млрд гривень

Читать на русском

Незважаючи на те, що минулий рік для ринку нерухомості став найгіршим за останні 15 років, доходи, отримані населенням від продажу своєї нерухомості в 2014 році, склали 227 млрд грн.

Про це повідомив віце-президент громадської організації Ліга експертів України Андрій Гусельников, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Новое Время».

Він розповів, що, згідно з даними Міністерства юстиції, кількість угод з продажу житлової нерухомості в Україні впала на 33%. При цьому, в цілому по країні первинний ринок склав не більше 10% від обсягу угод. Хоча в столиці цей показник набагато вищий – тут до 40% всіх квартир покупці купували у забудовників, говорить експерт.

У свою чергу президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір повідомив, що в кінці 2014 року «щастя посміхнулося забудовникам», і почався ажіотажний попит на житло. За його словами, ті хто заздалегідь купив долари, відчули, що гривня падає і тому поспішали придбати квадратні метри за нацвалюту. Кушнір пояснив, що таким чином ціни в доларах на квадратні метри для цієї категорії покупців стали вкрай доступними.

«Бувало, що квартири купували за цінами виходячи з курсу в 16 грн/дол, у той час як на цій же вулиці в обмінниках і у «мінял» він був 20-22 грн / дол», - говорить президент «Київміськбуду».

В цілому ж, на думку експертів, в деяких сегментах нерухомість впала до 40% в доларах. Така ж динаміка збереглася і в першому кварталі 2015 року: у валюті квартири подешевшали ще на 10-15%, а у гривні подорожчали на 10% відносно кінця 2014 року.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...