Порошенко: війна перетворила агросферу на «локомотив» української економіки

Під головуванням Петра Порошенка відбулося четверте засідання Національної ради реформ України, на якому Президент наголосив на необхідності створення сприятливого інвестиційного клімату в агропромисловому комплексі.

Про це повідомляє прес-служба Президента України, передає «Слово і Діло».

«У часи, коли у зв'язку з агресією проти України було знищено промисловий потенціал Донецької і Луганської областей, падіння експорту продукції машинобудування, металургійного комплексу, локомотивом експортної виручки стала аграрна галузь», – розповів Петро Порошенко.

У зв'язку з цим, Президент наголосив на необхідності створення сприятливого інвестиційного клімату у цій сфері.

Водночас, серед питань, які були винесені на розгляд, була ситуація з впровадження реформ в паливно-енергетичному секторі, імплементація угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

«Найближчим часом зможемо прийти до того, про що ми говорили з початку створення коаліції – прозорого режиму управління державною власністю. Важливо, щоб такий підхід застосовувався не лише до окремих підприємств деяких галузей, а й до всього паливно-енергетичного сектору. Коли ми говоримо про деолігархізацію, то це має стосуватися всіх сфер. Думаю, що це те, що хочуть сьогодні чути про Україну інвестори», – наголосив Президент. 

Крім того, в коментарі «Слову і Ділу» президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса розповів, що Мінагрополітики оцінює необхідне фінансування для весняно-польових робіт у 2015 році в розмірі 60 млрд грн, хоча аграрії називають іншу суму – 80 млрд.

«На сьогоднішній день сільськогосподарські підприємства заявляють: на посівну катастрофічно не вистачає грошів. У Бюджеті закладено лише 300 мільйонів на відшкодування відсоткової ставки на банківські кредити та і цього дуже мало», – розповів Ліссітса.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...