Експерт: ЄС, США та РФ вже домовились, як вирішити конфлікт в Україні

Європейські, американські та російські лідери вже мають домовленості щодо припинення війни на території України.

Демаркація кордону має зупинити війну. Про це повідомив Директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребінський, пише «Слово і Діло» з посиланням на «Обозреватель».

За словами Погребінського, будь-який варіант демаркації зі статусом автономії та залишенням територій у складі України є вирішенням конфлікту.

«Я думаю, що будь-який варіант демаркації, якщо він допускає, що ці території залишаються у складі України з яким-небудь автономним статусом, – це було б чудово, тому що зупинило би війну і створило би клімат для нормальних переговорів про подальший статус всередині країни».

Погребінський каже, що візити лідерів Америки та Європи не є несподіваними, а свідчать про те, що це сигнал, що попередньо вже про щось домовилися по телефону. «Тому що якби цього не було, вони б не поїхали», – пояснив він.

«Я думаю, що мова також може йти про припинення вогню на сьогоднішній лінії – з тим, щоб поновити процес роботи закону про тимчасовий статус роботи місцевого самоврядування. Саме тимчасовий. І цей процес запустити, наприклад, на три роки, поки обговорюється постійний статус. І якщо б від цієї точки відвели техніку та зброю, то це було б видатним результатом зусиль європейців, американців і Путіна», – резюмував політолог.

Читайте також: Підсумки візиту Керрі: Росія – агресор, а Україна потребує допомоги

Нагадаємо, до Києва приїхав держсекретар США Джон Керрі. Він закликав російську сторону сісти за стіл переговорів. Також Керрі зазначив, що США та Україна зміцнюють співпрацю, а російська сторона продовжує свою агресію і повинна негайно вивести війська і звільнити всіх заручників.

Також має відбутись зустріч Петра Порошенка з президентом Франції Франсуа Олландом і канцлером Німеччини Ангелою Меркель.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...