Президент Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про прокуратуру».
Про це на брифінгу заявив радник Глави держави Андрій Портнов, передає «Слово і діло» з посиланням на прес-службу президента.
«Глава держави пропонує ліквідувати всі спеціалізовані прокуратури, тобто в країні ліквідовуються 122 прокуратури: транспортні, військові, природоохоронні, міські прокуратури, або районні, де вони діють одночасно», - зазначив Портнов.
З його слів, проектом передбачається створення трирівневої системи прокуратури - Генпрокуратура, регіональні та місцеві прокуратури.
Серед новел законопроекту – повне скасування функції загального нагляду та попереднього слідства, скасування функцій з нагляду за додержанням законів, що, на думку Портнова, позбавить прокуратуру можливості втручатися у діяльність громадян, підприємств та організацій поза сферою кримінального судочинства.
«…позбавляються права безперешкодного відвідування приміщень приватних суб'єктів господарювання, витребовування та вилучення у зазначених осіб документів, виклику до органів прокуратури та відбирання пояснень», - додав юрист.
При цьому законопроект встановлює перелік підстав для здійснення прокуратурою представництва інтересів держави в суді, повністю виключаючи можливість представництва прокурора у правовідносинах, пов'язаних з виборчим процесом, діяльністю ЗМІ, партій, релігійних організацій та громадських об'єднань.
В той же час вищевказані та інші представницькі повноваження, яких буде позбавлена прокуратура, планується передати інститутам безкоштовної правової допомоги, запровадивши діяльність відповідних центрів правової допомоги у всіх районах Україні.
Серед інших нововведень – розширення компетенції омбудсмена в представництві громадян в суді; прозора конкурсна процедура добору кандидатів на посаду прокурора; внесення змін до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо розширення прав адвоката; семирічний термін повноважень Генерального прокурора та ін.
Як відомо, прийняття нового Закону «Про прокуратуру» є однією з вимог Європейського Союзу для підписання угоди про асоціацію з Україною.
7 серпня 2013 року народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник запевнив, що закон про реформування прокуратури буде прийнятий до Вільнюського саміту «Східного партнерства».
Колишній заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в свою чергу обіцяв, що в новому законі «Про прокуратуру» будуть реалізовані зауваження європейських фахівців.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»