Голова ФДМУ зупинився на 2 виконаних і 4 невиконаних обіцянках

Читать на русском

На момент звільнення голови Фонду державного майна України Олександра Рябченка проектом «Слово і Діло» зафіксовано 6 його обіцянок. 2 з них отримали статус «виконано», а 4 були провалені.

Так, у липні 2011 року Рябченко обіцяв, що Фонд держмайна в кінці липня – серпні того самого року почне інвентаризацію нерухомості та земель, які використовуються Чорноморським флотом РФ. У результаті, 26 серпня 2011 року тоді ще народний депутат України Вадим Колесніченко заявив, що понад 400 га земель, які перейшли в оренду ЧФ через махінації і зловживання посадових осіб попереднього керівництва, виведені з користування флоту.

Крім того, 6 червня 2013 Рябченко заявив, що Фонд ніколи не зменшить свою частку на 25% акцій «Одесаобленерго». І дійсно, за станом на серпень 2013 року, група компаній VS Energy в результаті емісії акцій «Одесаобленерго» збільшила свою частку в її статутному фонді з 48,65% до 64,32%, але пакет у 25,01% акцій залишився в держвласності.

Водночас Рябченко провалив обіцянки провести у 2012 році приватизацію «Центргазу» і «Донбасенерго», приватизувати 2 генерувальні компанії і 6 обленерго у 2013 році, а також ввести та активізувати в тому самому 2013 році «голландські аукціони» для продажу нереалізованого державного майна. Крім того, 8 травня 2013 Рябченко заявив про приватизацію 7 обленерго й «Донбасенерго» у 2013 році, але ця заява також залишилося на папері.

Як відомо, сьогодні, 19 червня, Верховна Рада звільнила Олександра Рябченка з посади голови Фонду державного майна України. Постанова про відставку Рябченка підтримали 320 депутатів.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: