Бойко визначить майбутнє Чорнобильської АЕС

Читать на русском

Вчора Віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко пообіцяв розробити держпрограму щодо майбутнього Чорнобильської атомної електростанції.

До речі, колишній Голова Верховної Ради Володимир Литвин свого часу обіцяв ініціювати розробку і прийняття Чорнобильського кодексу, який би врегулював всі спірні і невирішені питання, пов'язані з наслідками аварії на ЧАЕС, соціальним забезпеченням ліквідаторів аварії та постраждалого населення. Щоправда, дана ініціатива поки що залишається лише ініціативою.

Нагадаємо, що на Чорнобильській АЕС наразі ведуться роботи з будівництва сховища для відпрацьованого ядерного палива та об’єкту «Укриття». Сховище для палива новопризначений Міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков обіцяє добудувати вже в поточному році. Зазначимо, що перша черга проекту, за словами політика, вже готова на 95%, друга – на 84%.

А будівництво укриття розпочалося 26 квітня минулого року, коли Президент Віктор Янукович у присутності іноземних послів натиснув символічну кнопку початку будівництва. Будівництвом займається французький консорціум Novarka. Зазначимо, що договір про будівництво укриття було підписано з компанією Novarka ще в 2007-му році за часів головування Нестора Шуфрича в Міністерстві з надзвичайних ситуацій. Присутність іноземних інвесторів на символічному запуску проекту також не випадкова - більше половини коштів у загальному бюджеті проекту будуть надані ООН, ЄБРР, ЄС та окремими країнами.

Попри те, що будувати укриття розпочали лише через п’ять років після підписання відповідних угод, проект планують завершити в обіцяні терміни. Зокрема, Микола Азаров запевнив, що будівництво нового укриття на Чорнобильській АЕС завершитися вчасно, до 2015-го року. Однак пізніше він вказав більш стислі терміни - до 2014-го року.

Нагадаємо, що колишній Міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога ще в 2011-му році обіцяв зняти з експлуатації Чорнобильську АЕС. Однак на час відставки Віктора Балоги (20 листопада 2012 року) Чорнобильська АЕС так і не була знята з експлуатації. Більше того, зняття станції з експлуатації включено до Плану діяльності Державної інспекції ядерного регулювання України на 2013-й рік, а також на 2014-2015-ті роки. Затримка цього процесу викликана необхідністю будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива.

Від себе порадимо не ризикувати здоров’ям та не практикувати екскурсій до небезпечної зони, принаймні, до завершення будівництва укриття.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: