На території ЧАЕС побудують сховище ядерних відходів – Недашковський

Уряд виділив земельну ділянку під будівництво Центрального сховища ядерних відходів на території зони відчуження Чорнобильскої АЕС.

Про це на засіданні Кабміну повідомив президент ДП «Енергоатом» Юрій Недашковський, пише «Слово і Діло» з посиланням на «Інтерфакс Україна».

«Сьогодні було прийнято рішення про виділення 45 га на виконання Закону України про розміщення централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива», – заявив Недашковський.

Сховище прийматиме на зберігання відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських атомних електростанцій: Хмельницької, Рівненської та Південноукраїнської. За міжнародними домовленостями, нині ядерні відходи вітчизняних АЕС консервують у Росії, зокрема, в Красноярському краї та Челябінській області.

Сховище на території 30-кілометрової зони відселення зведе американська компанія Holtec International, з якою «Енергоатом» підписав контракт іще у 2005 році.

Втім, дату початку будівництва та введення об’єкту в експлуатацію чиновник не повідомив.

Юрій Недашковський очолює державне підприємство «Енергоатом» з 5 березня 2014 року. За цей час він ще не дав жодної обіцянки.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...