Головне за ніч 1 квітня

Читать на русском

Турчинов підписав спеціальний закон, щоб запобігти фінансовій катастрофі

В.о. Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав закон «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Згідно з законом, в Україні вводиться збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 0,5 % при купівлі інвалюти.

Також на постійній основі вводиться застосування основної ставки податку на прибуток підприємств на рівні 18% і ПДВ на рівні 20%. Збільшуються ставки плати за користування надрами: на газовий конденсат підвищена ставка до 42%, а на нафту збережена на рівні 39%.

Удвічі зростуть ставки на нові автомобілі й мотоцикли з об'ємом двигуна більше 0,5 л; встановлюються ставки акцизу на мотоцикли з об'ємом двигуна до 0,5 л на рівні 0,06 євро за 1 куб. см. і підвищуються вдвічі ставки акцизного податку на автомобільні кузова.

Також зменшується оподатковуваний імпорт товарів, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях, з 300 до 150 євро на місяць.

Крім того, встановлюється прогресивна шкала оподаткування доходів фізосіб за ставкою у 15%, 17%, 20% та 25%. Для всіх доходів, у тому числі дивідендів, відсотків, роялті, інвестиційного прибутку. Цей податок не стосується доходів від зарплати, а лише пасивних доходів.

Закон збільшує ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби на 25%, а на пиво - на 42,5%.

Згідно з законом, буде скорочена загальна чисельність правоохоронних органів, зокрема, МВС, СБУ, Управління держохорони та прокуратури.

Відповідно до закону також скасовуються пільги держслужбовцям.

Правий сектор визнав свою стрілянину на Хрещатику

Правий сектор визнав, що член партії брав участь в інциденті зі стріляниною на Хрещатику пізно увечері 31 березня.

«Стався неприємний інцидент за участю представників «Самооборони Майдану» і «Правого сектору». Непорозуміння, що виникли на побутовому ґрунті, вилилися у конфлікт із застосуванням вогнепальної зброї. В результаті стрілянини не обійшлося без постраждалих», - повідомляється в прес-релізі «Правого сектору», пише «Слово і Діло».

Нагадаємо, увечері 31 березня на столичному Хрещатику відбувся конфлікт між представниками «Правого сектору» і «Самооборони Майдану». В інциденті поранення отримали троє осіб, зокрема, перший заступник голови Київської міськадміністрації Богдан Дубас.

В.о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков винуватцем інциденту вважає активіста «Правого сектору» Андрія Козюбчіка, який важко поранив бійця третьої сотні Майдану Олександра Левкушу. Дві кулі пробили йому легені й одна куля потрапила в живіт. За життя Левкуша борються медики.

Підозрюваний у стрілянині вже переданий представникам правоохоронних органів.

Тігіпко обіцяє зробити російську мову другою державною

Кандидат у президенти Сергій Тігіпко має намір зробити російську мову другою державною в Україні, якщо переможе на виборах.

«Закріпити в Конституції України статус російської мови як другої державної. Повернути правовий статус інших регіональних мов», - сказано в передвиборній президентській програмі Тігіпко, повідомляє «Слово і Діло».

Крім того, Тігіпко вважає необхідним формування Кабміну винятково з професіоналів, розпустити незаконні збройні формування, ввести прямі вибори губернаторів, провести дострокові вибори законодавчої влади реформувати правоохоронні органи.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...