Ека Згуладзе обрала єдиний вірний шлях реформування МВС – експерт

Читать на русском

Ека Згуладзе за короткий термін в принципі дала великий поштовх для повного реформування МВС, що дійсно може бути реалізованим та ефективним.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк, оцінюючи ефективність виконаної роботи МВД, зокрема реформи, ініційовані Екою Згуладзе, за перші 100 днів роботи в українському уряді.

«В першому кварталі МВС працювало в цілому результативно. Перед Екою Згуладзе на цей період було поставлено два основних завдання: прийняття закону про поліцію та запровадження патрульної служби в місті Києві та інших містах. Поки що говорити, наскільки це успішно, не можна, оскільки всі проекти законів на стадії процесу. Хоча раніше міністр внутрішніх справ обіцяв, що до 1 березня вже розроблять новий закон про поліцію. Зараз проект закону розроблений лише наполовину. На сьогоднішній день він ще не обговорювався з громадськістю і думаю не скоро буде внесений на розгляд ВР, але попри це Ека Згуладзе у сьогоднішній ситуації обрала єдиний вірний шлях реформування силових структур», – розповідає експерт.

За його словами, справа з патрульною службою завершена. Проведено відбірковий конкурс, конкурс серед викладачів, які мають готувати нових патрульників на службу і проведено співбесіди з тими, хто пройшов відбір.

«Дійсно, з її ініціатив зроблено багато. Все схоже на те, що в червні 2015 року ми зможемо вже отримати перший результат, так як і обіцяли. Реформи на чолі з Екою Згуладзе оцінюю важливим кроком вперед і гадаю це дійсно той рідкісний випадок, коли очікування покладені на іноземця, на чиновника в Україні – виправдані. Але Ека Згуладзе – це виняток з правил», – вважає спеціаліст.

Підсумовуючи, експерт наголосив, що єдиною вимогою є, щоб всіх керівників реформи національної поліції призначали через прозорий конкурс, тому потрібен закон, що передбачить конкурсні основи.

Відзначимо, що Еку Згуладзе вважають головним грузинським реформатором у сфері безпеки. Після фундаментальних реформ МВС у Грузії ця країна стала однією з найменш корумпованих у світі, а більше 90% грузин довіряють поліцейським.

З середини грудня Ека Згуладзе займається українськими реформами на посаді першого заступника міністра внутрішніх справ. Згідно «Стратегії реформ-2020», представленої Президентом, в Україні через 6 років кадровий склад державних служб, куди входять і правоохоронні органи, буде оновлено на 70%.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: