Ніякі кредити не допоможуть вирішити економічну кризу, тому що їх все одно доведеться віддавати. Єдиним виходом іх ситуаіції було просити про списання боргу, але уряд відмовився це робити.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів економічний експерт Андрій Новак.
«Ця практика дуже поширена в світі й почалася в 1956 році, коли був списаний держборг Аргентини. З того часу списували борги різним країнам у сумі понад 700 млрд дол. Відносно України, то ніякі кредити не допоможуть вирішити економічну кризу, тому що їх все одно доведеться віддавати і єдиним виходом було б просити про списання боргу МВФ. Зрозуміло, що про списання 100% державних боргів не йдеться, можна розраховувати тільки на списання від 50% до 85% боргу, але уряд прийняв дуже дивні рішення. І це наводить на думки, про справжні мотиви тих людей, які прийшли до влади на хвилі Майдану», – розповідає Новак.
Варто відзначити, що станом на жовтень-листопад 2014 розмір боргу України становив 945,3 мільярда гривень (63,7% ВВП).
«Є ризик, що державний борг може перевищити позначку в 1 трильйон гривень і єдиним мінімально необхідним кроком уряду було б просити про списання частини боргу. Чому цього не сталося? Тому що це не вигідно для самого ж керівництва, зараз вони набирають кредитів, частина з яких йде не за призначенням, а їм в кишені. Адже якби борг списали, то як же тоді мільярди можна взяти собі?», – пояснює економіст.
Читайте також: Реформи мають бути ще більш радикальними - Яценюк
Нагадаємо, що Польщі та Греції також списали борги. У 1991 році 50% державного боргу було списано Польщі, аргументуючи це необхідністю полегшення переходу до ринкової економіки. Також нещодавно було списано 85% держборгу Греції.
Відзначимо, що ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання зовнішньої заборгованості України за підсумками 2014 до 102,2% ВВП і збереження цієї тенденції в 2015 році.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»