Україні потрібне перепрофілювання держслужбовців - експерт

Доцент кафедри політичної аналітики та прогнозування Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Саух переконаний, Україні потрібна програма соціальної адаптації та перепрофілювання державних службовців.

Про це він заявив в ексклюзивному коментарі «Слову і Ділу», щодо обіцянки прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка створити Державну регуляторну службу з метою скорочення кількості чиновників та боротьби з бюрократією.

На думку експерта, за роки незалежності склалась досить неоднозначна ситуація з приводу побудови ієрархії чиновничо-бюрократичного апарату в Україні. З одного боку, було впроваджено значний масив різнорідних реформістських ініціатив, декларативних проектів та програм реорганізації системи державного управління, а з другого, переважно “фасадний” характер або ж політично-ситуативний акцент змін.

Експерт переконанний, що ініціатива голови уряду України з приводу дерегуляції та скорочення кількості інспекцій і контролюючих органів в контексті створення Державної регуляторної служби має стати ефективним засобом формування адекватних умов реалізації виваженої державної політики в умовах трансформаційної суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації.

При цьому, з його слів, вкрай важливим є усвідомлення ряду викликів, що можуть постати в результаті даних дій. Ймовірне зниження якісно-фахового рівня складу управлінського апарату в органах державної влади. Гостро стоїть необхідність реалізації сучасних моделей соціального, політичного та економічного управління і відповідний рівень підготовки державних службовців. Конче потрібна наявність програми соціальної адаптації та перепрофілювання державних службовців.

Підбиваючи підсумки експерт зауважив, що на сьогодні вкрай актуальним є розбалансування та дестабілізація роботи системи державного управління, зважаючи на загрози національній безпеці країни в умовах ведення військових дій.

«Потрібна системна реформа структури організації влади в умовах зміни зовнішньополітичного вектору, масштабних геополітичних перетрубацій, зміни політичної системи та інфраструктурної диверсифікації промислово-економічної діяльності країни», - сказав Саух.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...