Підвищувати ціни на нафтопродукти не вигідно для трейдерів – експерт

Читать на русском

Заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев запевняє у тому, що підвищення цін спровокує зниження рівня споживання нафтопродуктів, а це не вигідно трейдерам.

Таку думку він висловив у коментарі «Слову і Ділу», відповідаючи на питання щодо перспектив цінової політики на ринку нафтопродуктів цієї осені.

«За нашими підрахунками, понад 300 чинників впливають на цінову політику на ринку палива. Серед основних – це в першу чергу ціна на нафтопродукти на європейському ринку. Зараз, поки що, ціна на нафтопродукти є досить стабільною і ціни на нафту не збираються підніматися вгору вище тих рівнів, на яких вони знаходились протягом останнього періоду. А це близько 108-110 доларів за барель», - говорить експерт.

Другою складовою впливу на відповідні ціни, за його словами, є курс гривні по відношенню до долара та євро.

Якщо він буде змінюватись суттєво, наприклад, протягом 2-3 тижнів буде стабільне зростання, то, на думку Рябцева, ринок, який орієнтується на імпорт (близько 80% нафтопродуктів імпортні ), відреагує відповідним чином.

Крім того, істотним елементом впливу на ринок за словами експерта є й попит на нафтопродукти.

«Зараз підвищувати ціни на нафтопродукти трейдерам не вигідно, оскільки вони працюють виключно за рахунок обігу. Тобто чим більше вони продадуть, тим більше зможуть отримати прибутку. Підвищення цін провокує зниження рівня споживання нафтопродуктів. У порівнянні з минулим роком зараз у деяких мережах ми маємо зменшення рівня споживання понад 30% . Відтак за таких умов споживач піде туди, де компанії пропонують дешевший продукт. А тому підвищувати ціни для трейдерів – це собі в кишеню залазити», - аргументує Рябцев.

З іншого боку, на думку експерта, протилежного тону цінам може задати продовження військових дій в Луганській та Донецькій областях.

«В усіх районах, де йде АТО, стоять усі заправки. Інфраструктура руйнується, а кожна АЗС коштує щонайменше мільйон доларів. Відповідно кампанії недоотримають прибутки. Усі трейдери несуть такі збитки, яких не несли від початку кризи 2008 року, чи навіть раніше. Відтак, чим довше буде продовжуватись АТО, тим менша імовірність того, що ціни будуть знижуватись. Адже Донецький регіон, окрім Київського, був найприбутковішим», - підсумовує експерт.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: