ВАКС затвердив угоду з експосадовцем державного шахтуправління

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з колишнім начальником відділу тендерних закупівель державного підприємства «Шахтоуправління Південнодонбаське №1» Романом Булкіним у межах вугільної справи бізнесмена Віталія Кропачова.

Таке рішення 17 серпня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, Булкін пішов на угоду і визнав провину. Він зобов'язався відшкодувати 150 тисяч гривень збитків. До того ж, слідством не встановлено доказів отримання обвинуваченим матеріальної вигоди від вчинення злочину.

«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 30.06.2026 між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обвинуваченим (Булкіним – ред.). (Булкіна – ред.) визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255 КК України», – йдеться в рішенні.

Суд призначив йому покаранням 7 років позбавлення волі із забороною протягом 3 років обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, на державних та комунальних підприємствах, установах та організаціях, пов'язані з безпосереднім проведенням публічних закупівель та конфіскацією майна. Одночасно Булкіна звільнили на іспитовий строк у 3 роки і не застосували конфіскацію.

Раніше ВАКС об'єднав два кримінальні провадження у цій справі.

Нагадаємо, за версією обвинуваченням, впродовж 2016-2018 років група осіб організувала схему, в результаті якої фактично встановила контроль за державними закупівлями трьох ДП «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське №1». Йдеться про весь ланцюг – від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.

У 69 закупівлях зазначених вугледобувних підприємств, які досліджували НАБУ та САП і в яких встановили факти порушення законодавства, договори на постачання отримувала одна компанія – ТОВ «Доненергоекспорт». Упродовж майже трьох років ці три державні підприємства, виконуючи вказівки організаторів схеми, закупили за завищеними цінами різноманітне обладнання, запасні, витратні матеріали та інші товари, іноді навіть без нагальної потреби, на загальну суму майже 174,5 млн грн, незаконно переплативши понад 51,17 млн грн.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО