У Києві екологи зафіксували нові випадки витоку нафтопродуктів в озеро Кирилівське та струмок Сирець, які постраждали внаслідок російської атаки в ніч на 2 липня.
Про це повідомила Державна екологічна інспекція Столичного округу за результатами спільного обстеження з КП «Плесо».
Під час перевірки фахівці встановили, що, незважаючи на роботи з ліквідації наслідків аварії, до водойм продовжують потрапляти незначні обсяги нафтопродуктів. Також виявлено забруднення прибережної смуги озера.
У місці найбільшого забруднення озеро перекрили 200-метровими абсорбуючими бонами для стримування нафтової плями. Там відібрали проби ґрунту, а площа забрудненої берегової смуги склала 1323 квадратних метри. Ще понад 5107 квадратних метрів забрудненої території виявили в місцях окремих витоків уздовж берега.
Наразі фахівці проводять лабораторне дослідження відібраних проб води та ґрунту. Після отримання результатів Держекоінспекція визначить розмір збитків, завданих довкіллю внаслідок російської атаки.
«За даним фактом Слідчим відділом Оболонського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 236 Кримінального кодексу України», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що після удару російських військ по АЗС у Києві 2 червня до Кирилівського озера потрапили тонни нафтопродуктів та емульсії. Основну масу пального із заправки вдалося стримати на підходах до водойми, але частина забруднення все ж потрапила у воду.
Раніше у Головному управлінні розвідки спрогнозували, що росія посилить удари по цивільній інфраструктурі та транспорту у прифронтових і прикордонних районах України. Цілями атак можуть стати АЗС, вантажівки, автобуси та легкові автомобілі.
Також повідомлялося, що Кабмін затвердив заходи щодо підвищення безпеки роботи АЗС на тлі ударів рф.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.