Виробництво бензину в росії після ударів ЗСУ покриває лише 65% попиту – Reuters

Після серії ударів українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах виробництво бензину в рф впало до рівня, який покриває лише 65% сезонного попиту.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в галузі та власні розрахунки.

За даними журналістів, через сильні пошкодження роботу призупинили відразу кілька великих НПЗ. У пік літнього сезону добове споживання бензину в рф оцінюється в 115–120 тисяч тонн, а зараз дефіцит пального становить 40–45 тисяч тонн на добу.

При цьому в червні добовий дефіцит бензину в росії оцінювався на рівні 25%.

Віцепрем'єр-міністр росії Олександр Новак визнав, що ситуація із забезпеченням паливом залишається складною. Разом з тим, співрозмовники Reuters прогнозують, що ситуація може покращитися в другій половині липня, якщо українські атаки на нафтопереробну інфраструктуру не продовжаться.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що через гостру паливну кризу російська федерація розпочала морський імпорт бензину з Індії. Крім того, в росії на тлі загострення паливної кризи різко зріс попит на переобладнання автомобілів під газ.

За даними ЗМІ, паливна криза в росії вже безпосередньо зачіпає близько 50 млн осіб, або 35% населення країни.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО