Росія почне імпортувати авіаційне пальне з Азії – Reuters

Росія закупить партію авіаційного пального в Японії на тлі дефіциту, який виник після ударів українських БПЛА по об'єктах енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на трьох співрозмовників, обізнаних про деталі майбутньої поставки.

За даними журналістів, у першій половині липня з японського порту Тіба планують відвантажити не менше ніж 200 тисяч барелів авіапалива.

Спочатку партію доставлять до Південної Кореї, після чого пальне мають перевантажити на інший танкер, імовірно шляхом перевалки «борт у борт», а вже звідти відправлять до росії. Кінцевий пункт призначення наразі невідомий.

За даними системи відстеження суден Kpler, востаннє росія імпортувала авіаційне пальне з Південної Кореї ще в лютому 2022 року. Тоді партія в обсязі близько 22 тисяч барелів була доставлена до Владивостока.

Нагадаємо, 1 червня російська федерація офіційно оголосила про заборону експорту палива для реактивних двигунів, щоб запобігти дефіциту та стабілізувати ситуацию на ринку.

Варто зазначити, що влада країни-окупанта спочатку намагалася применшити наслідки зростання цін на бензин і дефіциту палива, викликаного ударами по НПЗ. Однак наприкінці червня президент рф володимир путін все ж визнав, що в росії почалися проблеми з пальним.

На інфографіці «Слово і діло» – в яких регіонах рф запровадили обмеження на продаж бензину.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО