Затримано двох агентів ФСБ, які планували підірвати адмінбудівлю у Києві

Служба безпеки та Національна поліція зірвали спробу теракту у центрі Києва, яку готували двоє агентів фсб.

Про це 22 червня повідомила Служба безпеки України у Телеграм-каналі.

Двоє завербованих росіянами мешканців столиці планували дистанційно підірвати адмінбудівлю у Шевченківському районі Києва та втекти потягом у Білорусь та росію. Вони вже заклали вибухівку біля адмінбудівлі під генератором та сіли у потяг, в якому їх і затримали українські спецслужби.

«Фігуранти заклали саморобний запальний пристрій, який мав спричинити загоряння та вибух генераторної установки біля адмінкорпусу. Активувати механізм вони планували дистанційно, перебуваючи в дорозі у напрямку білорусі, через яку хотіли втекти до рф», – повідомили у СБУ.

Слідство встановило, що двоє завербованих фсб мешканців Києва після мінування будівлі сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини. Звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна. Однак правоохоронці їх викрили та затримали у потягу.

Як з’ясувалось, один із зловмисників – мобілізований, який самовільно залишив військову частину, а інший – столичний маркетолог.

«У разі виконання ворожого завдання рашисти обіцяли «евакуювати» агентів на територію рф з подальшим працевлаштуванням до лав фсб», – зазначили в СБУ.

Фігуранти справи змайстрували саморобний пристрій за інструкціями спецслужб рф та заклали під генератор у центрі Києва. Віддалений підрив вибухівки мав спричинити вогневе ураження сусідньої адмінбудівлі. Теракт кияни збирались зафіксувати на замасковану камеру, а потім її знищити віддалено.

«Під час обшуків у затриманих вилучено смартфони із доказами роботи на ворога та надувний човен для нелегального перетину держкордону», – уточнили правоохоронці.

Як повідомили в СБУ, до цього злочину агенти ФСБ готувались заздалегідь. Вони закладати схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, робити мітки для ФСБ та «зливали» ворогу дані військових об’єктів. Зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння та кількість військовослужбовців.

Фігурантам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на вчинення терористичного акту). Наразі вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради.

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагадаємо, днями розвідники СБУ затримали на Київщині жінку, яка знімала на відео роботу українських військових ППО та коригувала масовану атаку ФСБ російської федерації на столицю.

Також контррозвідники Служби безпеки України затримали на Донеччині чоловіка, який за завданням російських спецслужб відстежував позиції українських артилеристів та коригував атаки ворога по бійцям.

А у Дніпрі схопили російську агентку-коригувальницю, яка допомагала окупантам готувати ракетно-дронові атаки по місту.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО