Стармер прирівняв Трампа до путіна, нарікаючи на стрімке зростання цін на енергоносії – ЗМІ

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер порівняв вплив Дональда Трампа з діями володимира путіна, заявивши, що саме вони спричиняють стрімкі коливання енергетичних тарифів для британців.

Про це пише Politico.

Британський прем'єр у розмові із журналістами під час візиту на Близький Схід заявив про «втому від того», що родини та підприємства в Британії постійно стикаються зі зростанням рахунків через дестабілізаційні кроки світових лідерів. Зокрема, путіна та Трампа.

«Сім’ї бачать, як їхні рахунки то зростають, то падають через дії путіна чи Трампа по всьому світу», – сказав він, маючи на увазі російське вторгнення в Україну 2022 року та політичні рішення Трампа, що впливають на глобальні енергоринки.

Через війну на Близькому Сході та зростання вартості нафти, ціни в Британії продовжують рости.

Politico пише, що Стармер намагався сформувати коаліцію партнерів для розблокування Ормузької протоки. Однак цього зробити не вдалося. Частково через те, що на початку війни його відносини з Вашингтоном різко погіршилися. Це сталося після відмови Трампу у використанні британських баз для наступальних операцій. З того часу екс-президент США неодноразово критикував британського прем’єра.

Зазначається, що Стармер не став коментувати гучні заяви Трампа про те, що «загине ціла цивілізація», якщо Іран не відкриє протоку. Прем’єр зазначив лише, що це «не та мова, яку б він використовував», і підкреслив намір діяти відповідно до «британських цінностей».

Стармер також посилив критику Ізраїлю через удари по території Лівану, які тривають, попри перемир’я та викликають різку реакцію Ірану і занепокоєння низки європейських столиць. Він наголосив, що такі атаки «неправильні і мають припинитися», навіть якщо формально важко визначити, чи порушують вони умови угоди.

Нагадаємо, раніше президент Чехії Петр Павел заявив, що нещодавні вислови Дональда Трампа щодо ролі НАТО завдали довірі до Альянсу більшої шкоди, ніж прямі дії володимира путіна.

Ця заява пролунала на тлі повідомлень про те, що адміністрація Трампа готує план передислокації американських військ у Європі. Зокрема, президент США розглядає можливість виведення контингенту з країн НАТО, які, на його думку, недостатньо підтримали Вашингтон у війні з Іраном. Натомість додаткові війська можуть бути переміщені з баз у Німеччині та Іспанії до Польщі, Румунії чи Литви.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО