НАБУ і САП викрили суддю одного з райсудів Луганщини

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на підбурюванні до надання неправомірної вигоди суддю з Луганської області, який був відряджений до одного із судів Чернівецької області.

Про це повідомляють пресслужби органів.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про суддю Сіверськодонецького міського суду Луганської області Івана Посохова, якого відрядили до Сторожинецького районного суду Чернівецької області. Наразі Посохов бере участь у конкурсі на суддю Вищого антикорупційного суду.

«НАБУ і САП спільно з СБУ викрили суддю з Луганщини, відрядженого до одного із судів Чернівецької області, на підбурюванні до надання неправомірної вигоди. За даними слідства, підозрюваний, який наразі бере участь у конкурсі на суддю ВАКС, схиляв адвоката надати $30 тисяч судді Солом'янського райсуду Києва. За це останній мав винести виправдувальний вирок у справі за обвинуваченням особи у вчиненні кримінального правопорушення у сфері службової діяльності. Дії судді кваліфіковано за ч. 4 ст. 27 та ч. 3 ст. 369 КК України», – інформують органи.

У НАБУ повідомляють, що наразі слідство у цій справі триває і проводиться перевірка причетності до злочину інших осіб.

Нагадаємо, САП скерувала до суд справу судді Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара. За версією обвинувачення, суддя через посередника висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у розмірі 10 500 доларів за зміну вироку суду першої інстанції та призначення умовного покарання стосовно особи, яка спричинила ДТП зі смертю особи. З метою приховання своєї причетності до вчинення злочину, суддя доручив посереднику як отримання неправомірної вигоди, так і її зберігання.

Втім, колегія суддів Кропивницького апеляційного суду залишила вирок суду першої інстанції без змін та призначила винуватцю покарання у виді позбавлення волі. Оскільки суддя не зміг забезпечити виконання своєї обіцянки, більшу частину неправомірної вигоди повернули. Під час обшуку за місцем проживання посередника детективи виявили залишок незаконно одержаних грошових коштів у сумі 450 доларів. Раніше антикорупційний суд затвердив угоду з фігурантом справи судді Гончара і призначив йому умовне покарання.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО