ВАКС заарештував посередника у справі судді Верховного суду Князєва

Вищий антикорупційний суд узяв під варту адвоката Олега Горецького, якого НАБУ і САП підозрюють у посередництві в наданні неправомірної вигоди колишньому голові, судді Верховного суду Всеволоду Князєву.

Таке рішення 18 травня ухвалила слідча суддя ВАКС Леся Федорак, повідомляє «Слово і діло».

Прокурор САП Ігор Щур просив задовольнити клопотання і застосувати до адвоката Горецького запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою 100,11 млн грн застави. За його словами, існує ризик переховування, оскільки Горецький відмовився відкривати двері детективам НАБУ, коли ті прийшли з проведенням обшуку. Поки працівники НАБУ відкривали двері за допомогою спеціальних засобів підозрюваний утік через балкон, але протягом години його розшукали та затримали.

Під час обшуків в офісі Горецького детективи НАБУ віднайшли кошти, але ще частину грошей не віднайшли, що також є ризиком перешкоджання слідству, оскільки гроші є важливими для розслідування. Також адвокат має багато зв'язків і тому може використати їх для перешкоджання слідству іншим чином.

Крім того, під час прослушки детективи зафіксували розмову Горецького з олігархом Костянтином Жеваго, де він стверджував про можливість закриття одного з кримінальних проваджень. За матеріалами справи, до закриття справи мали бути задіяні Генеральна прокурора та експерти і нібито сума має бути «300».

Також прокурор САП зачитав розмову від 8 травня між Князєвим і ще одним посередником, в якій нібито суддя ВС перепитував, чи вони разом з Горецьким «забрали собі гроші».

«Клопотання детектива НАБУ, погодженого прокурором САП, задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Олег Горецького запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб», – оголосила суддя.

Горецькому призначили заставу у розмірі 80 млн гривень.

Раніше ВАКС визнав законним затримання судді Князєва.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,6 млн дол.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО